Piątek 19 kwietnia 2024

"Złota" Maja u starosty

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr gościła dzisiaj Maję Matyśkiewicz zawodniczkę UKS Czempion Bełchatów, która zdobyła Mistrzostwo Polski juniorek na dystansie 300 m. Młoda mistrzyni wywalczyła tytuł podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U-18 w Toruniu, które odbyły się w miniony weekend.
główne
Podporządkowanie całego życia tylko jednej pasji w mistrzowskim wydaniu czyni z Mai Matyśkiewicz dziewczynę wyjątkową. Treningi, szkoła, nauka, poświęcenie, determinacja i wiara w swoje możliwości...to przepis na sukces młodej biegaczki z Bełchatowa. Zawodniczka UKS Czempion Bełchatów podopieczna Dariusza Rybarczyka na Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w Toruniu w dniach 12-14.02. 2021 na dystansie 300 metrów wywalczyła złoto i i tytuł Mistrzyni Polski juniorek.
Utalentowana zawodniczka wygrała eliminacje i bieg finałowy pokonując jako jedyna sprinterka w gronie 53 startujących poniżej 40 sekund dwukrotnie swoje biegi: eliminacje 39,45 oraz finał 39,70.
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr gościła dzisiaj młodą mistrzynię wraz z jej trenerem.
Gratuluję zdobycia mistrzowskiego tytułu, tym samym promując i podtrzymując tradycję sportowych sukcesów młodych i ambitnych zawodników mieszkających i trenujących w powiecie bełchatowskim. Zdając sobie jednocześnie sprawę jak wiele wysiłku i ciężkiej pracy kosztować musi taki sukces. Tytuł Mistrzyni Polski jest nie tylko potwierdzeniem ogromnego talentu, ale i świadectwem siły charakteru i waleczności. Gratuluję także trenerowi, który jak widać jest bardzo zaangażowany w swoją pracę i pasję jednocześnie. Zaraża nią młodych zawodników, których ma pod swoją opieką, jest to niezwykle cenne.

Gratulacjom towarzyszyły pamiątkowe zdjęcia i okolicznościowe upominki.
M.Rogut-Chrząszcz Zespół ds. Promocji