Piątek 19 kwietnia 2024

Zmiany personalne w radzie powiatu

Iwona Kowalska, Krzysztof Jewgiejuk i Szczepan Chrzęst pełnią w radzie powiatu nowe funkcje, o których zadecydowali radni na sesji 27 września.
glownesesja
Do dwuosobowego prezydium rady, tj. przewodniczącego Karola Orymusa i wiceprzewodniczącego Damiana Nowaka dołączyła jako wiceprzewodnicząca Iwona Kowalska. Za kandydaturą radnej Prawa i Sprawiedliwości głosowało dwanaście osób, jedenaście jej nie poparło.

Radni wybrali powierzyli Szczepanowi Chrzęstowi funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej szesnastoma głosami „za”, trzema „przeciw” i czterema „wstrzymującymi się”. To stanowisko nie miało obsady po tym, jako wybrany na przewodniczącego RP Karol Orymus, zrezygnował z kierowania komisją.

Również nowego szefa ma komisja rolnictwa i ochrony środowiska. Został nim Krzysztof Jewgiejuk. Jego kandydaturę poparło 13 osób. Dwie były przeciwne, a cztery nie wypowiedziały się.
A.Zawodzińska