Piątek 29 marca 2024

Zmodernizowana sala coraz bliżej

Kompleksowy remont sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie jest inwestycją, którą samorząd powiatu chce zrealizować do końca tego roku. Wartość przedsięwzięcia to prawie 300 tysięcy złotych.
sosw2
Modernizacja sali gimnastycznej w budynku SOSW jest zadaniem zakwalifikowanym do przedsięwzięć ekologicznych powiatu, co ma związek z planowaną oszczędnością energii i ciepła po zakończeniu remontu i oddaniu sali do użytkowania. Zakres robót jest rozległy i obejmuje m.in. demontaż starej podłogi sportowej, termomodernizację posadzki oraz odtworzenie podłogi z ułożoną nową wykładziną sportową, demontaż drzwi wewnętrznych, poszerzenie otworów i montaż nowych drzwi wewnętrznych, demontaż jednego z okien i montaż drzwi ewakuacyjnych z wykorzystaniem istniejącego nadproża w ścianie zewnętrznej, demontaż sufitu podwieszanego w sali gimnastycznej i w zapleczu sali wraz z usunięciem starej izolacji termicznej, ponowny montaż sufitu podwieszonego w technologii z płyt warstwowych wraz z wymianą oświetlenia świetlówkowego na oświetlenie energooszczędne, ukrycie pionów instalacji CO w ścianach, wraz z wymianą grzejników żeliwnych starego typu na grzejniki stalowe panelowe. Sala zyska także zupełnie inny wygląd po zdjęciu starych drabinek gimnastycznych, koszy do koszykówki, osłon na grzejniki i siatek na oknach. W ich miejscu pojawi się nowe wyposażenie. Z uwagi na charakter placówki przewidziano także w projekcie wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych przy drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych sali gimnastycznej. Całość dopełnią estetyczne zewnętrzne rolety na oknach.

Zadanie jest kosztowne, w budżecie powiatu bełchatowskiego zabezpieczono 290 tysięcy złotych. Aż 190 tys. zł stanowią tzw. środki, których przeznaczeniem są inwestycje wspierające zrównoważony rozwój środowiska (oszczędzanie energii i zasobów surowców). 80 tys. zł nasz samorząd otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, 20 tys. zł to część inwestycyjna budżetu powiatu. Postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót jest w toku. Oferty złożyły dwie firmy. W połowie grudnia zadanie ma być zakończone.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji