Czwartek 25 kwietnia 2024

Zorganizowani dla sportu

Na początku czerwca br. odbył się w Bełchatowie  IV Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego z udziałem przedstawicieli władz powiatu. Zasadniczymi celami Zjazdu było podsumowanie działalności Związku w latach 2008-2012 oraz wybór zarządu na kolejną kadencję.

Na początku czerwca br. odbył się w Bełchatowie  IV Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego z udziałem przedstawicieli władz powiatu: starosty Szczepana Chrzęsta i wicestarosty Marka Jasińskiego, burmistrza Zelowa - Urszuli Świerczyńskiej oraz Anity Muszyńskiej - Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.  Zasadniczymi celami Zjazdu było podsumowanie działalności Związku w latach 2008-2012 oraz wybór zarządu na kolejną kadencję.

Zabierając głos Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski, wyraził uznanie i zadowolenie z działalności organizacji na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców powiatu.

- Potrzeba krzewienia kultury fizycznej, popularyzacji różnych dyscyplin sportowych znajduje odzwierciedlenie także w decyzjach władz samorządu powiatowego – powiedział Sz. Chrzęst. - Przybywa hal sportowych i innych obiektów. Skupienie ich w ramach Powiatowego Centrum Sportu ma służyć ich efektywnemu wykorzystaniu, a przede wszystkim rozwojowi sportu na terenie powiatu bełchatowskiego. Mam nadzieję, że efekty tych poczynań będą pozytywne i widoczne, mierzalne sukcesami, wynikami sportowymi, liczbami osób odwiedzających nasze obiekty.

Obrady PSZS toczyły się pod kierownictwem prezydium Zjazdu w składzie: Jarosław Budzyński, Marek Smyczek, Cezary Kuligowski. Do Komisji Mandatowo-Wyborczej wybrano Barbarę Sikorę, Jolantę Posmyk, Stanisława Plutę. Natomiast w Komisji Statutowej Uchwał i Wniosków zasiedli Beata Kuligowska, Iwona Adler-Klecha, Ewa Troczyńska. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Robert Wereszka przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu  PSZS, jak też pozytywną opinię Komisji. Ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium.

Wybory nowych władz organizacji zakończyły się następującym rozstrzygnięciem:

Skład Prezydium Zarządu:
Prezes Zarządu - Jarosław Budzyński,
wiceprezesi - Bogdan Krzak i Grzegorz Muskała,
sekretarz - Katarzyna Strzelecka,
członek: Marek Smyczek;
członkowie Zarządu: Agnieszka Kęsy, Paweł Muszyński, Grzegorz Bodnar, Maciej Bukowy, Robert Pawlicki, Jacek Pawełoszek, Elżbieta Zielińska, Andrzej Skarba, Paweł Siekierski, Cezary Kuligowski.

Celem PSZS w Bełchatowie jest propagowanie i rozwój kultury fizycznej wśród młodzieży szkolnej z terenu powiatu bełchatowskiego. Organizacja różnego rodzaju zawodów, a także udział dzieci i  młodzieży  w rywalizacjach na szczeblu powiatu, rejonu, województwa i zawodach ogólnopolskich  przyczyniły się do promocji naszego powiatu w kraju.  W roku 2011/2012  we współzawodnictwie międzypowiatowym województwa łódzkiego szkoły podstawowe naszego powiatu zajęły III miejsce, szkoły gimnazjalne - II miejsce, a szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce.

Magdalena  Biedzińska, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu