Czwartek 25 kwietnia 2024

Związkowcy dzieciom

Podopieczni Specjalnego Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie świętowali Dzień Dziecka w OSiR „Wawrzkowizna” (30.05.). Zabawę na łonie natury urozmaiconą kulinarnymi atrakcjami zorganizował dzieciom Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB „Bełchatów”. Ta inicjatywa ma już długą, bo aż 14-letnią tradycję.

Podopieczni Specjalnego Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie świętowali Dzień Dziecka w Ośrodku Sportu i Rekreacji  „Wawrzkowizna” (30.05.). Kilkugodzinną zabawę na łonie natury  dla około stu osób, urozmaiconą kulinarnymi atrakcjami zorganizował dzieciom Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego KWB „Bełchatów”. Ta inicjatywa ma już długą, bo aż 14-letnią tradycję.

- Jest to nasza potrzeba serca – mówi Waldemar Lutkowski, przewodniczący ZZPRC. - Mam wrażenie, że znając trudy życia i ciężkiej pracy wyostrza się nasz zmysł poczucia ludzkiej krzywdy i niesprawiedliwości losu. A ta dotyka nierzadko najmłodszych. Myślę, że przynajmniej tę odrobinę odpowiedzialności za poprawę ich bytu każdy powinien wziąć na siebie. Tak dzieje się w naszym Związku i cieszę się, że festyny z okazji Dnia Dziecka, dzięki przychylności naszych członków, przynoszą podopiecznym SOS-W coś radosnego, innego niż codzienność.

ZZPRC KWB „Bełchatów” przekazuje Ośrodkowi każdego roku upominki. Z okazji tegorocznego dziecięcego święta podarowano sprzęt sportowy. W uznaniu za życzliwość i zaangażowanie w życie SOS-W społeczność placówki uhonorowała Związek przyznaniem specjalnej statuetki. Przewodniczący odebrał ją z rąk Ewy Olszewskiej – dyrektora Ośrodka.

Zabawa w „Wawrzkowiźnie” zaczęła się od  rozpalenia ogniska. Dzieci tańczyły  przy  dźwiękach głośnej, młodzieżowej  muzyki, częstowały się słodyczami i watą cukrową.

- Wiem, że może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale dla wielu tych dzieci sam wyjazd tutaj to już ogromna przygoda – dodaje W. Lutkowski. - Nam serce rośnie widząc ich roześmianych. Co roku w grudniu, dzieci z SOS-W przygotowują dla nas uroczystość barbórkową. Dla mnie osobiście są to  bardzo poruszające spotkania. Jednocześnie jest to niesamowita motywacja do podejmowania inicjatyw, nawet najdrobniejszych, służących potrzebom najmłodszych.

A.Zawodzińska, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu