• Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 23 czerwca 2017

Ksiądz Kanonik Leszek Druch

W roku 1999 Ksiądz Kanonik Leszek Druch mianowany został przez Arcybiskupa Władysława Ziółka proboszczem parafii w Parznie. Był nim aż do 2010 roku. W ciągu swej 10-letniej posługi duszpasterskiej uczynił z Parzna miejsce kultu Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, której grób znajduje się na terenie kościoła parafialnego. Dokonuje tez wielu starań w celu wyniesienia jej na ołtarze. Ksiądz Kanonik jest autorem wielu publikacji dotyczących Parzna i okolic.

Od roku 2008 istnieje tam powołane przez Księdza Kanonika Leszka Drucha Muzeum Polskiego Modlitewnika, jedyna tego typu placówka w Polsce. Od roku 2006 Ksiądz Kanonik pełni funkcję Kapelana Straży Pożarnych Powiatu Bełchatowskiego. Wielki społecznik. Za działalność społeczną właśnie odznaczony w roku 2004 Brązowym Krzyżem Zasługi. Organizator corocznych uroczystości upamiętniających Powstanie Styczniowe i Zbrodnię Katyńską.