Komunikat
  • Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Piątek 28 lipca 2017

Marian Wójcik

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Marian Wójcik skończył w roku 2014 80 lat, jest byłym nauczycielem i wychowawcą, cieszącym się szacunkiem pasjonatem pracy badawczej i dokumentacyjnej, kontynuowanej zresztą do dnia dzisiejszego, którą ocalił od zapomnienia wiele zabytków i miejsc ważnych dla naszego regionu z punktu widzenia kultury i historii. W czasie swej kariery zawodowej był opiekunem wielu organizacji i działaczem społecznym. Obecnie angażuje się w organizowanie wystaw tematycznych (pomniki przyrody, architektura sakralna w naszym powiecie, Jan Paweł II) oraz numizmatycznych i filatelistycznych, liczne publikacje swojego autorstwa poświęcone historii Bełchatowa i regionu. Pan Marian Wójcik obecny jest na wszystkich ważnych uroczystościach patriotycznych w naszej „małej ojczyźnie”, które upamiętnia na fotografiach.

Co ciekawe, Marian Wójcik nie jest rodowitym bełchatowianinem. Urodził się w powiecie opoczyńskim, a kształcił w Tomaszowie Mazowieckim. Jego związek z Bełchatowem miał swój początek w decyzji Kuratora Łódzkiego, który na początku lat pięćdziesiątych skierował go tutaj do pracy w szkole podstawowej i liceum im. A. Mickiewicza.