Wtorek 19 marca 2024

Park linowy w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna

wawrzkowizna
Forma napowietrznego trekkingu, którego podstawą są przejścia między drzewami na wiszących linach, balansujących pomostach czy wolnym ślizgu na stalowej linie.  Liczy ponad 500 metrów, obejmuje 13 etapów, w tym dwa zjazdy Tyrolskie - jeden o długości 50, drugi ponad 200 metrów (nad kąpieliskiem i zbiornikiem wodnym).

Szacowany czas przejścia trasy to około 45 minut. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wyszkolona obsługa parku. Trasę można pokonać samodzielnie, bądź z instruktorem.

Każdy uczestnik wyposażony jest w atestowany i profesjonalny sprzęt asekuracyjny, a przed wejściem na trasę przechodzi obowiązkowe szkolenie w zakresie asekuracji i poruszania się po trasie parku.