Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 19 marca 2024

Ścieżki rowerowe

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
sciezki row
Powiat bełchatowski proponuje kilkadziesiąt kilometrów tras dla rowerzystów. W ostatnich latach do użytku oddano dwie ścieżki rowerowe - sześciokilometrowy odcinek od Domiechowic do Parzna oraz ośmiokilometrowy odcinek ścieki z Bełchatowa do największych ośrodków wypoczynkowych Warzkowizna i Słok, w południowej części regionu.

Na terenach leśnych utworzono 2 trasy rowerowe o łącznej długości 16 km, które prowadzą przez urokliwe zakątki tj. Biały i Duży Ług. Przystanek można zrobić na jednym z wyznaczonych do tego celu miejsc postojowych, gdzie znajdują się ławki i stojaki na rowery. Aby dotrzeć do trasy leśnej należy z ulicy Lipowej skręcić w ul. Transportową lub za siedzibą Nadleśnictwa Bełchatów w prawo.

Na terenie gminy Bełchatów, dzięki współpracy Starostwa Powiatowego z PGE Elektrownią oraz PGE KWB Bełchatów, a także gminami Bełchatów i Kleszczów, utworzona została powiatowa ścieżka rowerowa o długości 6599 m. Ścieżka rozpoczyna się na ulicy Wojska Polskiego (kierunek Częstochowa) i łączy Bełchatów z ośrodkami szkoleniowo- wypoczynkowymi, „Słokiem” i „Wawrzkowizną”. Cały odcinek ścieżki rowerowej posiada utwardzoną nawierzchnię.

Ośrodki sportu i rekreacji „Słok” oraz „Wawrzkowizna” oferują liczne atrakcje i różnorodne formy wypoczynku. Przy akwenach wodnych otoczonych rozległymi sosnowymi lasami znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz kąpieliska. Osoby, które preferują aktywne formy spędzania czasu mogą również skorzystać z boisk i kortów lub też udać się na konną przejażdżkę. Rozbudowana baza noclegowa, tj. hotele o wysokim standardzie, domki kempingowe oraz pola namiotowe mogą przyjąć dużą liczbę gości. 

Dodatkową atrakcją przy ścieżce rowerowej jest, znajdujący się niedaleko miejscowości Księży Młyn, odrestaurowany bunkier z czasów II wojny światowej, który stanowi jeden z elementów linii umocnień w wojnie obronnej Polski w 1939 roku.