Komunikat
  • Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Sobota 19 sierpnia 2017

Tor saneczkowy na Górze Kamieńsk

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
To jedyny taki tor w centralnej Polsce. Długość toru, prędkość i zakończony karuzelą serpentynowy tor zjazdowy z licznymi zakrętami wyzwala dużą dawkę adrenaliny i zapewnia niezapomnianą zabawę. Dodatkowym atutem góry są niesamowite widoki i roztaczająca się stamtąd panorama okolicy dostarczająca niezapomnianych wrażeń.

Na torze saneczkowym szybkość zjazdu kontrolowana jest przez zjeżdżającego za pomocą hamulca. Maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć wynosi 40 km/h. Zjazd jest całkowicie bezpieczny. Nowoczesna konstrukcja wyklucza wypadnięcie saneczek z toru.

Każdy z dwuosobowych bolidów posiada pasy bezpieczeństwa. Z toru mogą korzystać dzieci od trzeciego roku życia. Do 8 lat konieczna jest jednak opieka osoby dorosłej. Cała trasa ma 680 metrów, tor wjazdowy 365 m. Do dyspozycji turystów oddano 35 sanek. Inwestycja była prowadzona przez kopalnię Bełchatów.