News
Piątek 29 marca 2024

Olimpiada w Bełchatowie

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021 to jedno z największych wydarzeń sportowych młodych sportowców. Gospodarzem wydarzenia jest województwo łódzkie, a otwarcie olimpiady odbyło się dzisiaj w Hali Energia w Bełchatowie. Gośćmi dzisiejszej ceremonii otwarcia był m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Zięba, powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk. W Bełchatowie przez trzy dni o miano najlepszej drużyny w piłce siatkowej mężczyzn  będą walczyć reprezentacje 16 województw.
główne
Olimpiada potrwa do 31 sierpnia. Weźmie w niej udział ponad 4000 sportowców. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej kategorii wiekowej (10-17 lat) zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki Polski w 18 sportach halowych uwzględniając podział na sporty kobiet i mężczyzn. Młodzi sportowcy będą ze sobą rywalizować między innymi w takich dyscyplinach jak badminton, piłka siatkowa, tenis stołowy, boks, piłka ręczna, szermierka, zapasy. Olimpiada będzie rozgrywana w dziesięciu miastach naszego regionu, w Bełchatowie, Uniejowie, Łasku, Łodzi, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Spale i Tuszynie.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji

← Back