News
Czwartek 18 kwietnia 2024

Starosta zaprasza na forum

- Nasze forum łączy współpracę regionalną, stworzenie płaszczyzny do kontaktów biznesowych oraz uhonorowanie najlepszych w konkursie „Firma na medal” - powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski podczas konferencji prasowej na temat I Forum Gospodarczego Powiatu. Wydarzenie odbędzie się 2 i 3 lutego.

Ponad 80 podmiotów, przede wszystkim z powiatu, ale także kilka firm z Polski, w sumie 140 przedsiębiorców już zgłosiło chęć udziału w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego. Przedsięwzięcie jest organizowane przez starostwo, potrwa dwa dni, 2 i 3 lutego.

- Nasze forum łączy trzy idee związane z przedsiębiorczością. Są to współpraca regionalna, stworzenie płaszczyzny do kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń oraz uhonorowanie wyróżniających się podmiotów w konkursie „Firma na medal” - powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski podczas konferencji prasowej na temat I FGPB. - Inicjatywę skierowaliśmy do małych i średnich firm w powiecie, ale do współpracy przyłączył się także duży koncern PGE GiEK S.A. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo organizację forum.

Starosta zwrócił uwagę, że pilotażowe przedsięwzięcie samorządu powiatowego cieszy się dużym zainteresowaniem powiatów partnerskich.

- Jestem przekonany, że doświadczenia, które przedstawią nam delegacje z Litwy, Ukrainy czy Niemiec będą ciekawe dla naszych przedsiębiorców – zapewniał Waldemar Wyczachowski. -  Zwłaszcza informacje ze Stalowej Woli mogą okazać się przydatne, bowiem Regionalna Izba Gospodarcza czy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości  to doświadczone i profesjonalne podmioty, które pomagały firmom w czasie transformacji gospodarczej regionu stalowowolskiego.

Sponsorzy I Forum Gospodarczego Powiatu Bechatowskiego, luty 2016

Organizacją forum zajmuje się Zespół ds. Promocji w starostwie. Szczegóły programu poszczególnych dni omówiła Aleksandra Jasiczak, koordynator Zespołu, zwracając uwagę na tematykę paneli dyskusyjnych oraz zasób i różnorodność informacji, które w nich się pojawią. Podkreśliła, że  na zaproszenie starosty bełchatowskiego odpowiedzieli włodarze zaprzyjaźnionych samorządów oraz szefowie podmiotów związanych z przedsiębiorczością.

- Z pewnością warto będzie posłuchać, jak wspiera się biznes w Niemczech, co przedstawi szef samorządowej spółki WFG-BGL z partnerskiego Berchtesgadener Land –  powiedziała Aleksandra Jasiczak, koordynator Zespołu ds. Promocji w starostwie- .  Starostowie słupski, stalowowolski i żółkiewski czy mer Solecznik przybliżą potencjał gospodarczy ich regionów i także liczą na nawiązanie kontaktów z naszymi przedsiębiorcami.

Rejestracja  uczestników forum (formularz zgłoszeniowy) trwa do 1 lutego, do godz. 12.

← Back