Piątek 21 stycznia 2022

powiat
Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął decyzję o rozwiązaniu rezerwy celowej na realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. 
W związku z trwającą w kraju i na świecie epidemią koronawirusa Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zwraca się do mieszkańców naszego  powiatu z podziękowaniem za odpowiedzialne zachowanie, prośbą o wyrozumiałość w odniesieniu do ograniczeń w funkcjonowaniu urzędu, a także słowami uznania i podziękowania za trudną pracę i poświęcenie lokalnych służb mundurowych, medycznych i epidemiologicznych.
17-03-2020

KOMUNIKAT!

Komunikat
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zamknięte dla interesantów od 16 marca 2020 r. do odwołania.
PKS
Spółka PKS zawiesiła od 16 marca kilka kursów autobusowych. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym, a także czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół. Jak informuje spółka, powrót do normalnego rozkładu jazdy będzie zależał od decyzji odgórnych.
email-marketing-2362038_1920
Z powodów bezpieczeństwa epidemiologicznego i związanym z tym zamknięciem bełchatowskiego starostwa dla interesantów w terminie od 16 marca do odwołania informujemy, że w sprawach pilnych istnieje możliwość przekazania do urzędu dokumentów. Do tego celu służy urna, ustawiona w przedsionku budynku głównego przy ul. Pabianickiej 17/19. Osobę, która otworzy drzwi, należy przywołać dzwonkiem (po prawej stronie obok wejścia). Ta forma przekazania dokumentów jest dostępna w dni powszednie (także wtorki) tylko w godzinach 7.30-15.30. Ważne, by przyniesione dokumenty były zapakowane w jedną kopertę.
Zarządzennie nr 6/20 Państowego Wojewódzkiego Łódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie zaleceń dla mieszkańców województwa łódzkiego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.
glowne kgw
Informujemy, iż spotkanie edukacyjne dla Kół Gospodyń Wiejskich, planowane 24 marca, zostaje odwołane. Powodem takiej decyzji organizatorów jest przeciwdziałanie zagrożeniu epidemiologicznemu. Mobilny Ośrodek Wsparcia dla Organizacji Pozarządowych i Podmiotów Ekonomii Społecznej oraz bełchatowskie starostwo zapewniają, że przekazanie przygotowanych na to spotkanie informacji odbędzie się w innym terminie.
główny wirus
Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
pfron2
Mając na względzie zdrowie osób niepełnosprawnych Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwrócił się z prośbą o zawieszenie zajęć prowadzonych w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Pismo w tej sprawie skierował do wszystkich wojewodów prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
kwarantanna
W związku z prewencją zagrożenia epidemiologicznego prosimy mieszkańców powiatu bełchatowskiego o korzystanie z możliwości pozyskiwania informacji czy załatwiania spraw w starostwie drogą telefoniczną lub elektroniczną. Odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich, w tym dostosowanie się do zasad higieny i bezpieczeństwa, z pewnością wesprze walkę z wirusem i powstrzyma jego rozprzestrzenianie się.