Wtorek 23 kwietnia 2024

Powszechne Punkty Szczepień gotowe

Efektem wspólnych działań władz samorządowych Powiatu Bełchatowskiego, Miasta Bełchatowa, Miasta i Gminy Zelów oraz Gminy Bełchatów jest wskazanie na terenie powiatu lokalizacji dla Powszechnych Punktów Szczepień. Są to miejsca, w których podmioty medyczne, po przejściu weryfikacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonują szczepienia przeciw chorobie Covid 19, wywołanej przez koronawirusa SARS-Cov-2.
art str 4
W odpowiedzi na prośbę Wojewody Łódzkiego, skierowanej do powiatów na terenie województwa, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zaproponowała lokalizacje dla PPS, które wcześniej zostały uzgodnione z władzami samorządowymi danego terenu. Zakłada się, że we wszystkich punktach w powiecie bełchatowskim będzie wykonywane minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

Adres Punktu: Cafe Senior „Raj" - Centrum Aktywności Seniora, ul. Energetyków 6, Bełchatów
Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli, godz. 8-20
Operator medyczny: Poradnia Specjalistyczna INSULA
Jednostka odpowiedzialna: Miasto Bełchatów

Adres Punktu: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REDMED S. C. Reda Elkader, Emil Elkader, ul. Częstochowska 37, Bełchatów
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, godz. 8-15
Operator medyczny: NZOZ REDMED S. C.
Jednostka odpowiedzialna: Powiat Bełchatowski

Adres Punktu: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobrzelowie, ul. Górna 7
Godziny otwarcia: od wtorku do piątku, godz. 16-21; sobota-niedziela, godz. 10-15; godz. 16-21
Operator medyczny: Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi