Piątek 19 kwietnia 2024

Raport o realizacji szczepień w Powiecie Bełchatowskim

Od niemal pięciu miesięcy trwają szczepienia przeciw COVID-19. W tym czasie w naszym powiecie zaszczepiono ponad 43 tys. osób minimum pierwszą dawką.W 18 punktach na terenie całego powiatu realizowane są szczepienia dla mieszkańców. W tym celu wykorzystywane są preparaty firmy: Moderna, AstraZeneca, Johnson oraz Pfizer. Skuteczność oraz bezpieczeństwo wszystkich preparatów zostało potwierdzone przez Europejską Agencję Leków. Wyszczepialność w naszym powiecie waha się od 23,8 % w gminie Kleszczów do 33,9 % w mieście Bełchatów w pełni zaszczepionych osób na ogólną liczbę mieszkańców z danego terenu.
szczepienie
Wciąż można się szczepić przeciw COVID-19 w wybranym przez siebie punkcie.
Jak się zarejestrować na szczepienie przeciw covid-19?
- dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989
- poprzez rejestrację na pacjent.gov.pl
- wysyłając sms o treści.: SzczepimySie na nr 880 333 333
- kontaktując się z wybranym punktem szczepień

Informujemy również, że od 1 lipca ruszyła możliwość szczepienia drugą dawką w dowolnym punkcie.

Początkowo obowiązywała zasada, że druga dawka szczepienia przeciw COVID-19 podawana jest w tym samym punkcie co pierwsza. W okresie wakacyjnym może to bardzo ograniczać planowanie wyjazdów po Polsce. Wychodząc naprzeciw Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Można to zrobić:
- za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o Twój nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
- logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 możesz kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.
Pamiętaj, że jeżeli chcesz przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie, nie musisz dokonywać żadnych zmian. Wystarczy, że zgłosisz się w wyznaczonym terminie i przyjmiesz drugą dawkę.

Pamiętajmy, że prawidłowy i sprawny przebieg realizacji programu szczepień zależy od każdego z nas.