Piątek 19 kwietnia 2024

eBifron - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął publikację elektronicznego Biuletynu Informacyjnego PFRON  pn. EBIFRON. Publikacja dostępna jest pod adresem ebifron.pfron.org.pl, jak również ze strony podmiotowej Funduszu www.pfron.org.pl.
Wydane numery eBIFRON mają charakter niezależnych od siebie informatorów, zróźnicowanych pod względem tematycznym. Zawarto w nich, m.in.:
  • praktyczne informacje na temat ulg i uprawnień, a takźe możliwości skorzystania z pomocy ze środków PRFRON ,
  •  "ABC osoby niepełnosprawnej";
  • podstawowe zasady wspierania rynku pracy osób niepełnosprawnych – "ABC rynku pracy";
  • zasady tworzenia tekstów łatwych w czytaniu adresowanych szczególnie do osób z dysfunkcjami poznawczymi, niepełnosprawnych intelektualnie, mających problemy z czytaniem, dyslektyków, czy chociażby cudzoziemców  - "PFRON łatwy w czytaniu".
 Odbiorcami wymienionych i następnych informatorów mogą być indywidualne osoby niepełnosprawne i ich rodziny, pracodawcy, praktycznie wszyscy zainteresowani wsparciem osób niepełnosprawnych.