Piątek 19 kwietnia 2024

Warsztaty z zakresu wiedzy o AIDS - konkurs ofert

Wojewoda Łódzki ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego pn. Warsztaty z zakresu wiedzy na temat HIV/AIDS w 2021 roku. Termin składania ofert upływa 16 lipca.
Szczegółowe informacje, tj. treść ogłoszenia, wzór oferty, karty oceny formalnej i merytorycznej znajdują się na stronie internetowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi tutaj.

Celem zadania jest ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń HIV, a w szczególności podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS u ogółu społeczeństwa oraz zmiana postaw, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Realizacja zadania publicznego rozpocznie się nie wcześniej niż 1 września 2021 r., a zakończy nie później niż 31 grudnia 2021 r. W bieżącym roku w budżecie Wojewody Łódzkiego na wykonanie zadania objętego konkursem zaplanowano środki finansowe w wysokości 62.000,

Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które spełniają łącznie następujące warunki:
  1.  prowadzą działalność statutową w zakresie ochrony i promocji zdrowia,
  2. zamierzają realizować zadanie na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego.
Środki finansowe pochodzące z przyznanej dotacji mogą być przeznaczone wyłącznie na pokrycie wydatków, które:
są niezbędne do realizacji zadania,
  1. spełniają wymogi racjonalnego i oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
  2. zostały faktycznie poniesione w terminie określonym w umowie i są poparte stosownymi  dokumentami (fakturami, rachunkami).
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Zdrowia  Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi pod numerem tel. 42 664-10-32 (Małgorzata Cieślak) lub 42 664-10-33 (Waldemar Hetmanek).

Wejdź na stronę internetową ŁUW