Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Jeśli jesteś mieszkańcem województwa łódzkiego, który ukończył 60 lat skorzystaj z bezpłatnego wsparcia dietetycznego w ramach działania: „Zdrowe odżywianie 60+” w ramach zadania „Zdrowe Łódzkie na plus”.
Jeśli jesteś mieszkańcem województwa łódzkiego, który doświadcza trudności i zaburzeń psychicznych skorzystaj z bezpłatnego wsparcia psychologicznego w ramach zadania: „Łódzkie promuje zdrowie psychiczne - wsparcie i profesjonalna pomoc psychologiczna”.
plecy gl
Mieszkańcy Łódzkiego w wieku 50 - 65 lat lub od 40 do 49 lat (jeśli u najbliższych krewnych rozpoznano nowotwór jelita grubego), mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy, że osoba jest w grupie wiekowej, która kwalifikuje się do wykonania przesiewowej kolonoskopii i zgłosi się do placówki realizującej program. Najbliższą dla mieszkańców naszego powiatu lecznicą, realizującą te badania w ramach programu NFZ, jest Szpital Powiatowy w Radomsku.
blood-pressure-1584223_1920
Programy profilaktyczne i zdrowotne dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego
szpital-foto-1631265965
Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie zaprasza aktywnych zawodowo mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego po przebytej chorobie COVID-19 do bezpłatnego udziału w „Regionalnym programie rehabilitacji dla mieszkańców województwa łódzkiego po przebytej chorobie COVID-19 „ŁÓDZKIE CENTRUM POSTCOVIDOWE”.
apteki testy
Wydział Zdrowia Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi informuje, że od 27 stycznia istnieje możliwość wykonania bezpłatnego testu antygenowego na obecność SARS-CoV-19 w aptece. Lista aptek biorących udział w programie jest na bieżąco aktualizowana i zamieszczana na stronie www.pacjent.gov.pl
sanepid
W ciągu ostatniego miesiąca (od 24 grudnia do 23 stycznia) wśród mieszkańców naszego powiatu pozytywny wynik testu na obecność Sars-CoV-2, tzw. koronawirusa, stwierdzono u blisko półtora tysiąca osób, co stanowi 1,3 % wszystkich mieszkańców – wynika z informacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie. W tym okresie, wśród 39 zgonów osób z pozytywnym wynikiem testu, 9 zmarłych nie miało chorób współistniejących. Poza covidem, Sanepid odnotował także przypadki zakażeń jelitowych, ospy wietrznej i płonicy (łącznie 192).
epidemia
Monitoring sytuacji epidemicznej w powiatowych placówkach, takich jak szkoły i domy pomocy społecznej, prowadzonych przez samorząd powiatu, skierowany jest na działania kontrolujące stan zdrowia osób, zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 poprzez reżim sanitarny czy zmiany w organizacji pracy lub nauki. Nasz powiat otrzyma wkrótce ponad pół miliona sztuk maseczek medycznych dla mieszkańców, o czym poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.
kd główne
Ze względu na sytuację pandemiczną:
- w dniu 25 stycznia Wydział Komunikacji i Dróg pracuje do godziny 15.30
- praca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnoprawności do 28 stycznia zostaje zawieszona
Do 31 grudnia 2021 roku na ternie parkingu przy Galerii Olimpia w Bełchatowie ul. Kolejowa 6 ustawiono kontenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19.