Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Na placu targowym przy ul. Głównej w Kleszczowie rozpoczął działalność mobilny kontenerowy punkt szczepień przeciw Covid-19.
W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, 8 sierpnia br. w trasę wyruszyły cztery szczepieniobusy. Celem tego działania jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, a także edukacja i promocja szczepień przeciw Covid-19.
szczepienie
Od niemal pięciu miesięcy trwają szczepienia przeciw COVID-19. W tym czasie w naszym powiecie zaszczepiono ponad 43 tys. osób minimum pierwszą dawką.W 18 punktach na terenie całego powiatu realizowane są szczepienia dla mieszkańców. W tym celu wykorzystywane są preparaty firmy: Moderna, AstraZeneca, Johnson oraz Pfizer. Skuteczność oraz bezpieczeństwo wszystkich preparatów zostało potwierdzone przez Europejską Agencję Leków. Wyszczepialność w naszym powiecie waha się od 23,8 % w gminie Kleszczów do 33,9 % w mieście Bełchatów w pełni zaszczepionych osób na ogólną liczbę mieszkańców z danego terenu.
19 czerwca br. na terenie gminy Rozprza w powiecie piotrkowskim Wojewoda Łódzki we współpracy z władzami lokalnymi zaprasza na szczepienia preparatem firmy J&J wszystkich zainteresowanych osób
art str 4
Efektem wspólnych działań władz samorządowych Powiatu Bełchatowskiego, Miasta Bełchatowa, Miasta i Gminy Zelów oraz Gminy Bełchatów jest wskazanie na terenie powiatu lokalizacji dla Powszechnych Punktów Szczepień. Są to miejsca, w których podmioty medyczne, po przejściu weryfikacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonują szczepienia przeciw chorobie Covid 19, wywołanej przez koronawirusa SARS-Cov-2.
Uwaga! Zapoznaj się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa oraz sprawdź, co się zmieni. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19.
Po więcej informacji kliknij tutaj
glowne
Bełchatowskie starostwo pozostaje otwarte dla mieszkańców i na bieżąco załatwia ich sprawy. Tak też będzie od poniedziałku, 9 listopada, tj. w dniu, w którym praktycznie zaczną obowiązywać nowe, rządowe zasady bezpieczeństwa sanitarnego dla naszego kraju. Zachęcamy, by przed przyjściem do urzędu sprawdzić, czy daną sprawę można zgłosić telefonicznie lub drogą elektroniczną, korzystając z informacji starostwa i formularza kontaktowego on-line.
niepelnosprawni
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Bełchatowie przypomina mieszkańcom, ubiegającym się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz posiadającym karty parkingowe o możliwościach załatwiania spraw przez Zespół w obecnej sytuacji epidemicznej oraz podaje rodzaje dokumentów, które zachowują ważność.
glowne starostwo
Od 17 października obowiązują nowe zasady profilaktyki antycovidowej. W powiatach objętych tzw. czerwoną strefą, a więc także w powiecie bełchatowskim, począwszy od poniedziałku, 19 października, szkoły ponadpodstawowe, potocznie zwane średnimi, rozpoczną naukę zdalną. Bełchatowskie starostwo pracuje tak, jak dotychczas, przy czym zachęca się mieszkańców, by w miarę możliwości załatwiali sprawy drogą elektroniczną lub telefonicznie.
covid-19-49829101920-1600433459
Cotygodniowa aktualizacja o dynamice epidemii koronawirusa w powiecie bełchatowskim.