Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

główne 11
Dotychczas w Polsce funkcjonowały trzy strefy – zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.
glownepandemia
Na skutek wzrostu liczby osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem powiat bełchatowski zakwalifikowany został do tzw. czerwonej strefy. Wiąże się to z obostrzeniami i obowiązkami, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Starosta Dorota Pędziwiatr zwraca się do mieszkańców, w tym klientów bełchatowskiego starostwa, by rozważnie planowali wizyty w urzędach i w miejscach publicznych oraz pomagali osobom starszym i niesamodzielnym.
Powiat bełchatowski od soboty 10 października znajdzie się w czerwonej strefie. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne obostrzenia.
 
gówne
W związku z przyrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 wśród mieszkańców z terenu powiatu  bełchatowskiego informujemy, że powiat bełchatowski od dnia 03.10.2020 r. wchodzi w tzw. strefę żółtą. Obowiązująca „strefa żółta” wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami i ograniczeniami, zgodnie z poniższym podziałem na poszczególne obszary.
Liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców decyduje, do której strefy zaliczony zostanie konkretny powiat. Wykaz powiatów zaliczanych do poszczególnych stref powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach:
  • powyżej 12 osób na 10 tys. mieszkańców – obowiązuje strefa czerwona
  • między 6 a 12 osób na 10 tys. mieszkańców – obowiązuje strefa żółta
Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie przedstawia komunikat dotyczący sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu bełchatowskiego.
glowne-11-1599215784
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19 w powiecie bełchatowskim. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 11.09.2020
główne 11
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19 w powiecie bełchatowskim. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 04.09.2020.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19 w powiecie bełchatowskim. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 21.08.2020.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w powiecie bełchatowski przedstawia sytuację epidemiologiczną związana w koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 14.08.2020
Fundacja Rozwoju Gminy Zelów zaprasza  na darmowe szkolenie on line. Projekt skierowany jest do mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego. Szkolenie jest darmowe w ramach realizowanego  przez  Fundację projektu. Projekt rusza  12 sierpnia.