Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w powiecie bełchatowski przedstawia sytuację epidemiologiczną związaną w koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 06.08.2020.
face-mask-4986596_1280
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w powiecie bełchatowski przedstawia sytuację epidemiologiczną związana w koronawirusem SARS CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID – 19. Poniżej przedstawiamy dane na dzień 30.07.2020
DSC_0661
Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, że od 3 sierpnia 2020 roku w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego obsługa osób uprawnionych będzie prowadzona w kontakcie bezpośrednim.
face-mask-4986596_1280
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie bełchatowskim.
Budenk na główny
W ramach „odmrażania" pracy administracji od 22 kwietnia urzędy wykonują więcej zadań związanych z obsługą obywateli, która dotąd była ograniczona jedynie do niezbędnych i najbardziej potrzebnych. Tak też było w bełchatowskim starostwie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zaznacza, że wydziały, które zwyczajowo obsługują najwięcej spraw i mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami, mimo utrudnień realizowały swoje zadania w nie mniejszej, jak zazwyczaj, liczbie. Mieszkańcy dostarczali dokumenty do specjalnej urny w budynku głównym urzędu i nadal mogą to robić, by zachować bezpieczeństwo własne i pracowników. Mogą być spokojni o załatwienie w terminie swojej sprawy.
umowa1
Wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy rozpoczęły przyjmowanie wniosków od przedsiębiorców, chcących skorzystać z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej.
parkng
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności informuje o terminach ważności kart parkingowych oraz orzeczeń lekarskich, które już są w posiadaniu osób niepełnosprawnych. Nowe wnioski o ich wydanie są przyjmowane jedynie drogą listowną lub poprzez wrzucenie dokumentów do specjalnej urny w siedzibie Zespołu.
wozek
Powiat Bełchatowski przystąpił do programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, uruchomionego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie.
glowne tele
Obecnie możliwe jest korzystanie z porady prawnej lub obywatelskiej za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Zgodnie z decyzją Starosty Bełchatowskiego funkcjonowanie Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego na terenie powiatu i korzystanie z nich poprzez osobisty kontakt z prawnikiem nadal pozostaje zawieszone do odwołania.
powiat
Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął decyzję o rozwiązaniu rezerwy celowej na realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.