Poniedziałek 02 sierpnia 2021

Tegoroczny eko-piknik, organizowany przez bełchatowskie starostwo, odbędzie się w piątek, 27 września, na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie. Na uczestników czekają m.in. warsztaty ekologiczne, degustacje zdrowych potraw, gry i zabawy. Na estradzie wystąpią m.in. Promienie Bełchatowa, Ale Babki, Moderato i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek-Kurów. Eko-piknik połączony będzie z obchodami Powiatowego Dnia Miodu. Pszczelarze przygotują dla gości słodkie niespodzianki. Zapraszamy.
glowne
Osiemnaście placówek szkolno-wychowaczych z terenu powiatu bełchatowskiego zgłosiło przestrzenne prace plastyczne na konkurs ph. „Magiczny świat pszczół”. Autorzy prac mogli w nich wykorzystać tylko surowce wtórne. Konkurs ogłosiło starostwo, jako jedną z wielu form edukacji ekologicznej mieszkańców.
glowne-1536671207
Wymiana makulatury na sadzonki drzew i krzewów będzie mieć w tym roku jubileuszową, dziesiątą edycję. Mieszkańcy, którzy zgromadzą co najmniej 5 kilogramów starych papierów, gazet czy pudeł i przekażą je w dniu akcji organizatorowi, otrzymają w nagrodę od 2 do 10 sadzonek roślin. Wydarzenie planowane jest w sobotę, 5 października, na parkingu przy głównym budynku bełchatowskiego starostwa. Zapraszamy.
glowne
Konkursy, występy, stoiska z różnymi produktami i warsztaty będą mieć miejsce na placu przy „Gigantach Mocy” w Bełchatowie podczas tegorocznego Eko-pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Wydarzenie planowane jest 27 września, ale chętni do udziału w konkursach, czy do zaprezentowania się na scenie lub stoisku, powinni zgłosić się wcześniej we wskazanych regulaminowo terminach.
glowne
26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, której organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
glowne
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej z oddziałami integracyjnymi w Zelowie zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jestem eko, jestem trendy, ekologiczne zakupy”.
glowne
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko” dla szkół podstawowych, III klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego.
glowne
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Domiechowicach poznawali tajniki wielu dziedzin nauki w łódzkim Centrum Nauki „Experymentarium”. Ekologiczny wyjazd zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie.
glowne
Uczniowie klas Va i Vb ze Szkoły Podstawowej w Domiechowicach wzięli udział w ekologicznej wycieczce do Kampinoskiego Parku Narodowego. Organizację wyjazdu wsparł samorząd powiatu bełchatowskiego w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców.
glowne 12
Ponad półtora miliona złotych dla gmin, ponad milion na inwestycje w jednostkach powiatowych i 700 tysięcy na edukację ekologiczną, a także prozdrowotne programy dla mieszkańców zaplanowała Rada Powiatu w Bełchatowie w tegorocznym budżecie, a konkretnie w jego tzw. ekologicznej części. Wszystkie zadania zrealizowane za „zielone pieniądze” będą służyć poprawie stanu środowiska.