Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

glowne
Ekologia i tradycje bożonarodzeniowe w jednym. Tak można podsumować inicjatywę dzieci z klasy I c w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, które wykonywały choinki z osikowych wiórów. Materiały do zrobienia świątecznych ozdób, instruktaż oraz narzędzia do ich wykonania zapewnił wydział ochrony środowiska w bełchatowskim starostwie. W ten sposób uczniowie dowiedzieli się o właściwościach osikowego drewna i nauczyli, że wielką frajdę sprawia zrobienie czegoś samemu. Z dumą zaniosły swoje dzieła do domów.
glowne
W zabytkowym kościółku w Suchcicach zrealizowano ekologiczne przedsięwzięcie, jakim jest modernizacja oświetlenia i wymiana okablowania elektrycznego. Samorząd powiatu wsparł finansowo tę inicjatywę. Jak podkreśla wicestarosta Jacek Bakalarczyk, oświetlenie czy instalacja elektryczna to w drewnianym obiekcie bardzo ważne elementy. Ponadto energooszczędne oświetlenie obniży rachunki za prąd.
głowne
Prawie 11 tysięcy sadzonek trafiło dzisiaj w ręce mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego, którzy postanowili po raz kolejny wziąć udział w sztandarowej akcji starostwa „Drzewko za makulaturę”.
MAKULTAURA2
Już niebawem mieszkańcy powiatu bełchatowskiego będą mieć możliwość wymiany makulatury na sadzonki drzew. Kolejna edycja akcji „Drzewko za makulaturę” odbędzie się w sobotę, 8 października. Minimalna ilość makulatury, za którą będzie można otrzymać sadzonki, wynosi 10 kg. Akcja jest sztandarowym, ekologicznym przedsięwzięciem samorządu Powiatu Bełchatowskiego, organizowanym od dwunastu lat. W jego sprawnym przeprowadzeniu pomagają bełchatowskiemu starostwu spółka Ekoregion i Nadleśnictwo Bełchatów.
foto gl
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Mój prąd – dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych”. Celem webinarium jest omówienie ogłoszonego naboru wniosków w ramach realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej grantu programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
GLOWNE2
Mimo kapryśnej pogody, ekologiczny piknik Powiatu Bełchatowskiego można uznać za udany. Na scenie przy Gigantach Mocy wystąpili uczestnicy Festiwalu Piosenki Ekologicznej i lokalni artyści. Stoiska gospodyń wiejskich i pszczelarzy kusiły smakołykami, a na Placu Narutowicza prezentowały się stowarzyszenia. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr witając wszystkich podkreśliła zasadnicze  cele tego dużego przedsięwzięcia, którym są edukacja ekologiczna, wsparcie dla organizacji pozarządowych, integracja mieszkańców.
Występy artystyczne, stoiska pszczelarzy z miodami, degustacja swojskich wypieków, warsztaty wykonywania świec woskowych, stoiska promocyjne około trzydziestu organizacji pozarządowych i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Eko-pikniku, Pikniku Stowarzyszeń i Święta Miodu. 10 września spotkajmy się na Placu Narutowicza w Bełchatowie i obok Gigantów Mocy. Zaprasza Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
glowne
Powiat Bełchatowski zakończył realizację zadania „Utworzenie ekopracowni w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie”, na które pozyskał dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi w edycji konkursu w 2021 pn. „Nasze Ekologiczne Pracowni. Umowa na realizację zadania została podpisana 1.12.2021r.
festiwal glowne
Soliści i zespoły mogą wystąpić na Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się w ramach tegorocznego Eko-Pikniku. Można zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do 5 września. Finał zaplanowano 10 września na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie!
woda glowne
Społeczna Straż Rybacka w powiecie przez dwa miesiące kontrolowała pod kątem aktów wandalizmu i kłusownictwa popularne wśród wędkarzy zbiorniki wodne. Samorząd powiatu wsparł tę inicjatywę dotacją, dzięki której strażnicy zostali wyposażeni m.in. w wodoszczelne ubrania ochronne.