Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Zapraszamy mieszkańców na Eko-piknik, Święto Miodu i Piknik Stowarzyszeń, które – wszystkie razem – odbędą się 1 października w centrum Bełchatowa na placu przy Gigantach Mocy. Będą występy artystyczne, gry i konkursy, prezentacje stoisk z wyrobami pszczelarskimi, degustacje swojskich wypieków i tradycyjnych potraw, warsztaty produkcji świec woskowych, prezentacje działalności stowarzyszeń z powiatu i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Dokładny harmonogram znajduje się na plakacie.
ekofestiwal
Jeśli lubicie śpiewać, znacie piosenki o przyrodzie, Ziemi, pięknie natury czy ochronie środowiska, to możecie wziąć udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, uczęszczających do placówek w naszym powiecie. Na zgłoszenia z placówek czekamy do 15 września. Wielki finał 1 października na estradzie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
głowne
W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się uroczystość z okazji 65 rocznicy istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie, a także XLV Regionalne Święto Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. W obchodach powiat reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński.
główne
Znamy już zwycięzców konkursu pn.: ,,Ziemia — moja ekologiczna planeta", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Dni Ziemi.
glowne
W Szkole Podstawowej im. ks. J. Baranowicza w Szczercowie odbyła się VI edycja konkursu „Jestem znawcą przyrody”, w którym bełchatowskie starostwo ufundowało nagrody.
główne
Konkurs wędkarski, ekologiczny,plastyczny to zadania z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Wędkarskiego 2021r. Który zorganizowano na zbiorniku wodnym w Chabielicach. Nagrody dla zwycięzców ufundowało starostwo, a wręczyła je Justyna Cyran -Gaik Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa.
glowne
W Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie podsumowano trzy konkursy, które związane były tematycznie z ekologią i ochroną środowiska. Bełchatowskie starostwo przekazało nagrody.
Prace plastyczne w formie przestrzennej, wyrażające ideę „Ziemia – moja ekologiczna planeta”, mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez bełchatowskie starostwo z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych do tego przedsięwzięcia. Czekają na was nagrody. Termin na przygotowanie pracy i przekazanie jej organizatorowi upływa 30 czerwca. Szczegółowe warunki udziału w konkursie oraz karta zgłoszenia znajdują się w regulaminie.
glowne
Piętnaścioro dzieci w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach wzięło udział w konkursie, który polegał na wykonaniu motyli z surowców wtórnych i z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej. Inicjatywę placówki wsparło bełchatowskie starostwo, które ufundowało dla maluchów nagrody o łącznej wartości 300 zł.
glowne krokusy
Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 „Pod Topolą" wyszukiwały, a następnie fotografowały symptomy budzenia się przyrody po zimowym odpoczynku. Zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie, a autorzy najciekawszych otrzymali nagrody ufundowane przez bełchatowskie starostwo.