Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Świąteczne połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdzie to pierwsze to radość tworzenia, a drugie – edukacja, spełnił konkurs plastyczny EKO – MIKOŁAJ dla podopiecznych Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Bełchatowie.
Plakat akcji - kliknij, żeby powiększyć.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje trzecią edycję akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja odbędzie się 22 września br. na parkingu przed budynkiem starostwa. W poprzednich dwóch edycjach mieszkańcy powiatu zebrali łącznie około 43 ton makulatury, dzięki czemu przed wycięciem udało się uchronić 731 drzew.
Wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe  w Bełchatowie było organizatorem warsztatów ekologicznych pod nazwą „Kwitnące wakacje”.  W połowie lipca zorganizowano dla wszystkich uczestników warsztatów podsumowanie w szkółce leśnej „Borowiny”.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje 12. edycję warsztatów ekologicznych pn. „Kwitnące wakacje”.  Z budżetu Powiatu Bełchatowskiego  przeznaczono na to zadanie blisko 12 tysięcy złotych. Różnorodne zajęcia łączące zabawę i wypoczynek z ekologią odbędą się w 10 podstawówkach.
Gmina Kluki otrzymała wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na realizację zadań polegających na stworzeniu nowych i zagospodarowaniu już istniejących terenów zieleni wraz z zakupem osprzętu. Oprócz Gminy Kluki, środki na podobny cel uzyskały: 1.Miasto Bełchatów (zadanie pn. „Środowiskowy EKO-RAJ”), 2.Parafia Ewangelicko – Reformowana w Bełchatowie (zadanie pn. „Rewitalizacja terenu zieleni wokół budynków Parafii Ewangelicko – Reformowanej”).
Zorganizowana w sobotę 22 wrzesnia br. przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie akcja "Drzewko za makulaturę" cieszyła sie ogromnym zaangażowaniem mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego.