Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

festiwal glowne
Soliści i zespoły mogą wystąpić na Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się w ramach tegorocznego Eko-Pikniku. Można zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do 5 września. Finał zaplanowano 10 września na scenie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie!
woda glowne
Społeczna Straż Rybacka w powiecie przez dwa miesiące kontrolowała pod kątem aktów wandalizmu i kłusownictwa popularne wśród wędkarzy zbiorniki wodne. Samorząd powiatu wsparł tę inicjatywę dotacją, dzięki której strażnicy zostali wyposażeni m.in. w wodoszczelne ubrania ochronne.
Kreatywne i ekologiczne zabawki były tematem konkursu zorganizowanego w gminie Drużbice z pomocą bełchatowskiego starostwa. Jego uczestnicy, tj. dzieci w wieku 6-10 lat i i młodzież (11-16 lat), wykonywali prace plastyczne używając różnych materiałów (zakrętki, pojemniki, tektura, ścinki tkanin, papier). W ten sposób powstały nowe przedmioty, a odpady nie trafiły na wysypiska śmieci.
Najpierw oglądały łąkę w swojej najbliższej okolicy, a następnie malowały zapamiętany krajobraz. W ten sposób dzieci z Publicznego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Wiązowej wzięły udział w ekologicznym konkursie plastycznym pt. „Kolorowa łąka”.
glowne
Dwudziestu czterech uczniów z klasy 2a w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie wzięło udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, w których wykonywano serduszka z osikowych wiórek. W ten sprytny sposób połączone zostały dwie idee: edukacja ekologiczna i tradycja Dnia Mamy.
Po raz ósmy Chabielice gościły przedszkolaków ze Szczercowa i Osin, które w tamtejszej Szkole Podstawowej uczestniczyły w dorocznych, gminnych igrzyskach. Gościem wydarzenia, a jednocześnie uczestnikiem zespołu sędziowskiego, był Adam Baryła, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Organizatorzy przygotowali medale dla wszystkich uczestników. Głównym celem przedsięwzięcia była sportowa, zdrowa rywalizacja.
głowne
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie zorganizowało spotkanie edukacyjne dla swoich członków, w trakcie którego zorganizowano konkurs z zakresu wiedzy o: ekologii, pszczołach, produktach pszczelich, roślinach ich uprawie i ochronie. Zmagania uczestników obserwował m.in wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Spotkanie zorganizowano w Szkółce Leśnej w Borowinach.
glowne
Z okazji Święta Polskiej Niezapominajki dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie spotkały się z podróżnikiem Antonim Grabowskim, który opowiedział im o wyprawach w różne zakątki świata i pokazał ciekawe gatunki egzotycznych zwierząt. Maluchy były zachwycone taką formą ekologicznych zajęć. Ich organizację wsparło finansowo bełchatowskie starostwo.
główne
Zosia Kąkalec z klasy I d Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, zdobyła Grand Prix w konkursie ekologicznym „Drzewo z odpadów”. Nagrody dla uczestników wręczono w trakcie uroczystego podsumowania konkursu. A główną atrakcją wydarzenia było przedstawienie artystyczne pod tytułem ”Płacz lasu”. Swoje aktorskie, wokalne i taneczne zdolności zaprezentowali uczniowie pierwszej i drugiej klasy „ósemki”.
glowne
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Zelowie poznawały przez kilka dni tajemnice wody. Wiedzę zdobywały nie tylko słuchając prelekcji, ale doświadczając różnych właściwości wody poprzez zabawę. Tę inicjatywę współorganizowało dla milusińskich bełchatowskie starostwo w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców powiatu.