Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

główne
Co mieszkańcy powiatu robią ze stertami gazet i papierów, zalegającymi w ich domach? Zbierają je i przynoszą na akcje „Drzewka za makulaturę”. W zamian otrzymują sadzonki roślin, które później przyozdobią ich ogrody, czy sady. Dzisiaj po raz XI odbyła się sztandarowa akcja Starostwa Powiatowego, na której rozdano blisko 9 tys. sztuk sadzonek, a której głównym celem jest promowanie wśród mieszkańców naszego regionu postawy odpowiedzialności za środowisko i popularyzacja idei recyklingu.
gówne
Jak zrobić świecę z wosku albo ugotować cepeliny? Dlaczego warto kupować miód bezpośrednio u pszczelarza? Sadzonki, których drzew, można sadzić jesienią? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań otrzymali uczestnicy Eko-pikniku, Święta Miodu i Pikniku Stowarzyszeń. Te trzy, połączone przedsięwzięcia powiatowego samorządu, odbyły się dziś (1 października) w centrum Bełchatowa. Było muzycznie, smacznie, artystycznie, po prostu różnorodnie. Z zaproszenia Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr skorzystały setki osób.
Zapraszamy mieszkańców na Eko-piknik, Święto Miodu i Piknik Stowarzyszeń, które – wszystkie razem – odbędą się 1 października w centrum Bełchatowa na placu przy Gigantach Mocy. Będą występy artystyczne, gry i konkursy, prezentacje stoisk z wyrobami pszczelarskimi, degustacje swojskich wypieków i tradycyjnych potraw, warsztaty produkcji świec woskowych, prezentacje działalności stowarzyszeń z powiatu i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Dokładny harmonogram znajduje się na plakacie.
ekofestiwal
Jeśli lubicie śpiewać, znacie piosenki o przyrodzie, Ziemi, pięknie natury czy ochronie środowiska, to możecie wziąć udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, uczęszczających do placówek w naszym powiecie. Na zgłoszenia z placówek czekamy do 15 września. Wielki finał 1 października na estradzie przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
głowne
W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy odbyła się uroczystość z okazji 65 rocznicy istnienia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie, a także XLV Regionalne Święto Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. W obchodach powiat reprezentował wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński.
główne
Znamy już zwycięzców konkursu pn.: ,,Ziemia — moja ekologiczna planeta", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska oraz Dni Ziemi.
glowne
W Szkole Podstawowej im. ks. J. Baranowicza w Szczercowie odbyła się VI edycja konkursu „Jestem znawcą przyrody”, w którym bełchatowskie starostwo ufundowało nagrody.
główne
Konkurs wędkarski, ekologiczny,plastyczny to zadania z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Powiatowego Pikniku Ekologiczno-Wędkarskiego 2021r. Który zorganizowano na zbiorniku wodnym w Chabielicach. Nagrody dla zwycięzców ufundowało starostwo, a wręczyła je Justyna Cyran -Gaik Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa.
glowne
W Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie podsumowano trzy konkursy, które związane były tematycznie z ekologią i ochroną środowiska. Bełchatowskie starostwo przekazało nagrody.
Prace plastyczne w formie przestrzennej, wyrażające ideę „Ziemia – moja ekologiczna planeta”, mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez bełchatowskie starostwo z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych do tego przedsięwzięcia. Czekają na was nagrody. Termin na przygotowanie pracy i przekazanie jej organizatorowi upływa 30 czerwca. Szczegółowe warunki udziału w konkursie oraz karta zgłoszenia znajdują się w regulaminie.