Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 listopada 2023

glowne
Piętnaścioro dzieci w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach wzięło udział w konkursie, który polegał na wykonaniu motyli z surowców wtórnych i z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej. Inicjatywę placówki wsparło bełchatowskie starostwo, które ufundowało dla maluchów nagrody o łącznej wartości 300 zł.
glowne krokusy
Dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 „Pod Topolą" wyszukiwały, a następnie fotografowały symptomy budzenia się przyrody po zimowym odpoczynku. Zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie, a autorzy najciekawszych otrzymali nagrody ufundowane przez bełchatowskie starostwo.
glowne
,,Ja i moja ekologiczna postawa” to tytuł inicjatywy Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, w której uczestniczyło stu dwudziestu pięciu przedszkolaków. Dzieci wysłuchały licznych pogadanek i wspólnie z opiekunkami przygotowały albumy. Bełchatowskie starostwo ufundowało dla maluchów nagrody.
glowne
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowie rozstrzygnięto konkurs ekologiczny „Przedszkolak ekologiem. Eko–domek”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie domku z różnych materiałów, głównie surowców wtórnych. Jury oceniało estetykę wykonani, pomysłowość i walory artystyczne prac. Wysoko punktowano elementy ekologiczne.
glowne3
Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie przy współpracy z wydziałem ochrony środowiska w bełchatowskim starostwie zorganizowało dla maluchów cykl zajęć o tematyce ekologicznej. Wśród nich znalazł się konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”.
079167_r2_940hh
Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR. Jak groźny jest pożar łąk, można było przekonać się wiosną ubiegłego roku, kiedy płonęły tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście dni. Mimo że od wielu lat ARiMR, Straż Pożarna i inne instytucje przestrzegają przed wypalaniem traw, co roku znajdują się osoby, które lekceważąc te apele, za nic mają stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt i niszczenie środowiska naturalnego.
główne
Dwie kolejne ekopracownie powstaną w szkołach powiatu bełchatowskiego. Na te inicjatywy samorząd powiatu otrzyma wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Starosta Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk podpisali z Funduszem umowy o przyznanie dotacji na sumę 90 043 zł.
eliza-cierpial-3-latka-1592291717
Konkurs „EKO-ogródek” w Gminnym Przedszkolu w Niedyszynie podsumowany. Konkurs organizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace przedszkolaków jak zawsze były oryginalne i ciekawe.
glowne
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie podsumowano Gminny Konkurs Plastyczny ,,Ziemia to nie śmietnik”, skierowany do uczniów podstawówek z terenu gminy Zelów. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, ukazującej problem zanieczyszczania przez człowieka otaczającego środowiska. Przedsięwzięcie wsparło bełchatowskie starostwo, przekazując nagrody dla laureatów.
ekoglowne
Szkoła Podstawowa w Łobudzicach zachęciła uczniów do udziału w konkursach ekologicznych, w których dzieci wykorzystywały surowce wtórne do stworzenia stroju oraz domowych dekoracji. Starostwo przekazało dla laureatów nagrody.