Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

ekologia glowne
Mikroskop, projektor, interaktywna tablica, globusy, pojazd solarny – to wszystko do dyspozycji otrzymają uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie.
1
W dniu 20.06.2017 r. w sali edukacyjnej "Borowiny" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu "Zimowa pomoc dla zwierząt", który był organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody w Bełchatowie, Nadleśnictwo Bełchatów oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
ekopiknik gl
Konkursy z nagrodami, stoiska ekologicznych rozmaitości, występy artystyczne i degustacja potraw będą miały miejsce podczas tegorocznego Eko-pikniku. Osoby zainteresowane udziałem w imprezie, w tym w dwóch rywalizacjach (festiwal piosenki, konkurs plastyczny)  muszą wcześniej się zgłosić przekazując organizatorowi kartę zgłoszenia. Informacji udziela wydział ochrony środowiska w starostwie.
glowne
Coroczny powiatowy finał obchodów Dnia Ziemi to dowód na to, że zwłaszcza najmłodsi mieszkańcy dostrzegają piękno przyrody i potrzebę ochrony naszej niebieskiej planety. Barwny, uliczny korowód dzieci i dorosłych z ekologicznymi hasłami na transparentach, stoiska rękodzieła z wykorzystaniem surowców wtórnych, gry i zabawy na temat środowiska naturalnego złożyły się na tegoroczne wydarzenie, przygotowane przez bełchatowskie starostwo.
glowne
Referat ds. edukacji ekologicznej wspiera działalność w zakresie zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska w placówkach oświatowych. Blisko 60 tysięcy złotych zostało przekazane w 2017 r. na nagrody dla uczestników ww. konkursów.
glowne
Lider polskiej ekologii, czyli samorząd powiatu bełchatowskiego już przygotowuje się do tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Ziemi. To duże i widowiskowe wydarzenie zaplanowano 2 czerwca. W ciągu najbliższego miesiąca swój udział mogą zgłaszać szkoły i placówki wychowawcze.
zajawka
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci. Przedstawicielom zwycięskich placówek nagrody wręczył Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego starostwo organizuje 15 października bezpłatny wyjazd do Rezerwatu Niebieskie Źródła, Skansenu Rzeki Pilicy i Grot Nagorzyckich. Zapisywać można się telefonicznie. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Około 2100 osób oddało 35 ton makulatury w zamian za młode drzewa i krzewy. Symboliczną sadzonkę akcji „Drzewko za makulaturę” posadził starosta Waldemar Wyczachowski z pomocą nadleśniczego Jarosława Zająca i przedstawicieli Eko-Regionu.
Drzewka jabłoni i śliwy, thuje golden szmaragd i Mr Bowling Ball oraz sadzonki ostrokrzewu aureo marginata zabiorą do domu mieszkańcy powiatu, którzy 1 października oddadzą makulaturę