Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 06 czerwca 2023

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej na wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego
Jednoczesne lekcje przyrody, geografii i historii odbyła grupa uczniów z Woli Wiązowej, która pojechała do Ojcowskiego Parku Narodowego. Z kolei gimnazjaliści z PG nr 1 w Bełchatowie zwiedzali Muzeum Przyrodnicze w Łodzi. Wyjazdy sfinansowało bełchatowskie starostwo
Kolejne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych skorzystały ze wsparcia w postaci dofinansowania z budżetu Powiatu Bełchatowskiego. Przyznane strażakom pieniądze zostały przeznaczone na termomodernizację budynków strażnic w Rasach i Bukowiu Górnym w gminie Drużbice. 
Blisko 11 tysięcy sadzonek drzew i krzewów trafiło do uczestników V edycji akcji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie „Drzewko za makulaturę”.  Uczestniczyło w niej około 3 500 osób, które przyniosły z sobą 29 ton makulatury. Użycie tego surowca do produkcji papieru oszczedzi życie pięciuset drzewom.
Rusza II edycja akcji „A ja sosnę przerosnę” skierowanej do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Chęć wzięcia udziału w tej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie zgłosiły już 22 placówki, w tym 500 uczniów. Jedynym warunkiem jest nadesłanie przez dyrektorów szkół do końca listopada 2014r. karty zgłoszenia ucznia.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dzieci z terenu Powiatu Bełchatowskiego w wieku 4 – 13 lat ( z opiekunem) do udziału w bezpłatnych jednodniowych zajęciach z edukacji ekologicznej pod nazwą  „ Kwitnące Wakacje”. Zadanie  realizowane jest przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa (WOŚRiL) w dniach 21- 25 lipca 2014 r. Każdego dnia w zadaniu będzie uczestniczyć jedna grupa osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 lipca przez WOŚRiL Starostwa Powiatowego w Bełchatowie pod numerami telefonów: (44) 635 86 06, 635 86 04.
W niedzielę, 13 lipca 2014 r. miłośnicy rowerów z Bełchatowa i okolic spotkali się przy zbiorniku wodnym na Słoku. Przy pięknej pogodzie, na łonie przyrody odbyło się długo oczekiwane uroczyste otwarcie szlaku rowerowego Słok- Góra Kamieńsk.
Pod takim tytułem realizowany był w kwietniu i maju program ekologiczny w Gimnazjum w Ruścu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie. W jego ramach odbyły się zajęcia dla uczniów prowadzone przez nauczycieli i pielęgniarkę szkolną. Program zakończyło jego uroczyste podsumowanie.
  29 października 2013 r. pierwszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie, w ramach akcji „A ja sosnę przerosnę”, otrzymały sadzonki jarzęba pospolitego oraz tablicę dydaktyczną "Od nasionka do drzewa".
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Bełchatowskiego Starostwa przypomina o zasadach pielęgnacji drzewostanu w okresie wiosennym
Nauczyciele ze szkół podstawowych uczesrtnicyli w warsztatach pt. „Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”, na których poznali historię, pochodzenie i praktyczne wykorzystanie tego surowca, np. na Wielkanoc.