Sobota 20 kwietnia 2024

Projekt "Jarmark Kultury Ludowej w Powiecie Bełchatowskim"

Projekt „Jarmark Kultury Ludowej w Powiecie Bełchatowskim”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

- Człowiek – najlepsza inwestycja -

Projekt „Jarmark Kultury Ludowej w Powiecie Bełchatowskim”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

- Człowiek – najlepsza inwestycja -

26 września 2010r. odbył się na boisku należącym do Klubu GLKS Zjednoczeni we wsi Emilin w gminie Bełchatów Jarmark Kultury Ludowej.

Impreza została zorganizowana w ramach realizacji projektu pn. „Jarmark Kultury Ludowej w Powiecie Bełchatowskim” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.3- „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”).

Na zorganizowanie imprezy starostwo pozyskało 50.000,00 zł. Zainteresowanie imprezą mieszkańców gmin Powiatu Bełchatowskiego, w skład którego wchodzą gminy: Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec, Szczerców oraz Zelów przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wszyscy bawili się wspaniale oglądając występy zespołów ludowych, folkowych i orkiestr dętych, a także współzawodnicząc w różnych konkursach.

Niewątpliwymi atrakcjami były wystawy twórczości artystów ludowych i barwne wesołe miasteczko. Każdy miał możliwość znaleźć coś dla ciała i ducha. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały siedem stoisk, na których serwowały samodzielnie przyrządzone potrawy regionalne. Imprezę uświetnił występ gwiazdy wieczoru - zespołu „Strefa Zero”. Mieszkańcy gmin zachęceni sukcesem zrealizowanego projektu już planują kolejną imprezę integracyjną.

Adres biura projektu:
Wydział Strategii i Rozwoju Powiatu