Piątek 19 kwietnia 2024

Projekt "Krok po proku do Agroturystyki - kurs agroturystyki dla mieszkańców gminy Bełchatów" zakończony

Projekt „Krok po kroku do AGROTURYSTYKI- kurs agroturystyki dla mieszkańców gminy Bełchatów" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek- najlepsza inwestycja

Uczestnicy projektu próbowali swoich sił w zdobieniu pierników

Człowiek- najlepsza inwestycja

W dniach 16-18 marca 2012 r. 20 uczestników projektu „Krok po kroku do AGROTURYTYKI- kurs agroturystyki dla mieszkańców gminy Bełchatów” wyjechało na wizytę studyjną do gospodarstw agroturystycznych. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy zdobytej w trakcie kursu agroturystyki, który przypomnijmy odbywał się od 31 stycznia do 14 marca 2012 r.

W czasie zorganizowanego wyjazdu uczestnicy projektu mogli dokładnie przyjrzeć się pracy związanej z prowadzeniem agroturystyki. Dodatkową atrakcją był pokaz pieczenia oraz zdobienia pierników w gospodarstwie w Janowicach. Wycieczka miała również charakter integracyjny a wśród atrakcji towarzyszących znalazły się:

• wejście oraz zwiedzanie zamku Chojnik,

• zwiedzanie Zachełmia oraz Karpacza,

• wizyta w pałacu Łomnica, w którym odbywał się Salon Wiosenny przez świętami Wielkiej Nocy.

Dodatkowo uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zorganizowanym szkoleniu na temat pozyskiwania środków z Unii Europejskiej,
w tym zaprezentowano im Strategię Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa na lata 2007-2013, a także omówiono jak zarządzać kapitałem w fazie uruchamiania i rozwoju gospodarstwa agroturystycznego. Szkolenie poprowadził przedstawiciel Fundacji Ducha Gór.

Adres biura projektu:

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie

ul. Czapliniecka 96, pok. 5,

tel. /44/ 733-66-07, fax:/44/ 733-66-01

www.powiat-belchatowski.pl (zakładka- Fundusze UE i inne)

Gospodarstwo agroturystyczne w Janowicach - pokaz pieczenia pierników

Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego "Pod Srebrną Górą" w Jeżowie Sudeckim