Wtorek 11 maja 2021

1% podatku dochodowego na rzecz lokalnych OPP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Stawiacie Państwo na rozwój i pomoc społeczności lokalnej? Jeżeli tak, możecie zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego.
1procent-plakat główne
Serdecznie zachęcamy do pomagania organizacjom, które aktywnie działają na rzecz mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego. Możecie Państwo sami zdecydować, na jaki cel przekazane zostaną Wasze pieniądze i jakie działania będziecie chcieli wspierać. Liczy się każda złotówka, każdy grosz.
Dzięki Państwa zaangażowaniu lokalne OPP otrzymały z 1% podatku dochodowego za rok 2019 215.926,31 zł na swoją działalność statutową.

Wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu Powiatu Bełchatowskiego znajduje się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w zakładce „Organizacje pozarządowe”.
Gdy już wybierzecie Państwo organizację, należy wpisać jej pełną nazwę w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego. Proszę pamiętać, aby oprócz nazwy organizacji wpisać numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Ostatnią rzeczą jest wyliczenie sumy, którą przekazujemy. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego. Dzięki uproszczeniu procedury przekazywania 1%, nie muszą Państwo martwić się niczym więcej. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.
Po raz trzeci można też sprawdzić swoje zeznanie podatkowe przez specjalny portal Twój e-PIT Jeśli przed rokiem wpisywaliście już Państwo numer KRS danego podmiotu, to w obecnym zeznaniu będzie on automatycznie powtórzony.
Serdecznie zapraszamy do przekazania 1%. Organizacje pożytku publicznego z terenu Powiatu Bełchatowskiego czekają na Twój 1%.
 

 
Monika Selerowicz, Pełnomocnik Starosty - Organizacje Pozarządowe, Koordynator do Spraw Dostępności
← powrót