Czwartek 25 kwietnia 2024

80 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Na przełomie kwietnia i maja 1940 r., decyzją najwyższych władz ZSRR, rozstrzelano ponad 21 tys. Polaków. Zamordowani zostali m.in. żołnierze Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariusze Policji Państwowej, urzędnicy…
główne2
W ramach realizacji zadania zleconego przez Powiat Bełchatowski, Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego- Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie miała współorganizować uroczystości oddające cześć zamordowanym w Katyniu.
Niestety w związku z sytuacją epidemiczną w kraju nie było możliwości, aby uroczystości w sposób tradycyjny mogły zostać zorganizowane.

W dniu 30 kwietnia w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie upamiętniono 80 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W chwili ciszy oddano dziś hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej i polskim żołnierzom. W ramach uczczenia pamięci odmówiona została krótka modlitwa pod tablicą upamiętniającą Zbrodnię Katyńską, jak również w imieniu Mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego zostały złożone kwiaty.

Agnieszka Wasilewska
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu