Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

Nabór wniosków w ramach programu "Aktywny samorząd 2024"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Z dniem 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu "Aktywny samorząd 2024", finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie jako realizator programu dla Powiatu Bełchatowskiego ogłasza kolejną edycję. Program jest skierowany do osób z niepełnosprawnością zamieszkujących teren powiatu bełchatowskiego, legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz spełniających warunki uczestnictwa. 
pracownik960

Nabory wniosków będą prowadzone elektronicznie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), jednak warunkiem koniecznym będzie posiadanie podpisu elektronicznego/Profilu zaufanego na platformie ePUAP. Harmonogram realizacji programu obejmuje dwa moduły, z których pierwszy będzie aktywny od 1 marca do 31 sierpnia 2024 roku, a drugi podzielony na dwa okresy w zależności od dotyczącego roku akademickiego. Program skupia się na likwidacji różnych barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością oraz zapewnieniu wsparcia w różnych obszarach, takich jak transport, dostęp do społeczeństwa informacyjnego czy poruszanie się. Szczegółowe informacje oraz możliwość składania wniosków dostępne są na stronie internetowej PFRON oraz w siedzibie PCPR w Bełchatowie.
Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.
ulotka Aktywny samorząd 2024 (pdf) 0.17mb (Pobrań: 107)
← powrót