Poniedziałek 02 sierpnia 2021

Nasze sprawy w naszych rękach-zachęcamy do głosowania!

28 czerwca,  Wojewoda Łódzki Grzegorz Schreiber  uruchomił na terenie   województwa łódzkiego 24 punkty, w których można głosować na zadania w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na liście zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się aż 177 pozycji, w tym jedna z terenu Powiatu Bełchatowskiego! Co trzeba zrobić? Wystarczy wydrukować kartę do głosowania,  prawidłowo ją wypełnić, a następnie wrzucić ją do urny.
Głosowanie trwa do 16 lipca. Potem zostanie już tylko liczenie głosów i oczekiwanie na wyniki.
główne
Celem Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa łódzkiego jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – o działaniach samorządu województwa wpływających na nasze otoczenie. To już V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe.

Jeżeli chodzi o zadania powiatowe, to wszystkie cztery zadania, zgłoszone do realizacji w naszym powiecie zostaną zrealizowane, bowiem w przypadku, gdy suma szacunkowych kosztów realizacji projektów zgłoszonych do danej puli (tzw. puli powiatowej) nie wyczerpie łącznej kwoty środków przeznaczonych na daną pulę, głosowania dla tej puli nie przeprowadza się (na karcie do głosowania w części B nie wpisujecie Państwo zatem żadnego zadania w puli powiatowej).

Jeżeli chodzi o zadania wojewódzkie, to tutaj wybieramy tylko jedno zadanie. W naszym powiecie, na terenie gminy Bełchatów ma szansę być realizowane zadanie W02 "Budowa ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 485 w miejscowości Zawady. Odcinek o długości ok. 400 metró od skrzyżowania z drogą powiatową 1923 E w kierunku Łodzi". To ono znalazło się na liście kilkudziesięciu innych, które mogą być realizowane w przyszłym roku z puli środków budżetu Województwa Łódzkiego.
W załączeniu znajduje się  karta do głosowania, na której wpisujecie Państwo w częśći B symbol zadania W02.  Oddanie głosu zajmie Państwu dosłownie chwilę. Jedyną dodatkową czynnością, którą podczas tego głosowania trzeba wykonać, jest wydrukowanie karty do głosowania, wypełnienie jej, podpisanie i przekazanie do punktu wskazanego dla powiatu bełchatowskiego na terenie miasta Bełchatowa: Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Tryb. Filia w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96.

Raz jeszcze zachęcamy serdecznie do udziału w tegorocznym budżecie obywatelskim WŁ. Oddając możliwie dużo głosów i informując o tej możliwości członków naszych rodzin, znajomych i przyjaciół, mamy realną szansę na realizację zadania, tak ważnego z punktu widzenia bezpieczeństwa poruszania się po drogach na terenie naszego powiatu.
Więcej informacji  dotyczących, BO WŁ oraz druki do pobrania znajdziecie Państwo na stronie: https://bo.lodzkie.pl/do-pobrania/.

Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

KARTA-DO-GLOSOWANIA-BO-2022_pdf (pdf) 0.74mb (Pobrań: 12)
jak głosować (pdf) 0.81mb (Pobrań: 24)