Piątek 19 kwietnia 2024

Sukces mierzony liczbą uratowanych drzew

Blisko 11 tysięcy sadzonek drzew i krzewów trafiło do uczestników V edycji akcji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie „Drzewko za makulaturę”.  Uczestniczyło w niej około 3 500 osób, które przyniosły z sobą 29 ton makulatury. Użycie tego surowca do produkcji papieru oszczedzi życie pięciuset drzewom.

Blisko 11 tysięcy sadzonek drzew i krzewów trafiło do uczestników V edycji akcji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie „Drzewko za makulaturę”.  Uczestniczyło w niej około 3 500 osób.

- Cieszymy się, że nasza akcja proekologiczna jest tak popularna wśród mieszkańców – mówi Jolanta Pawlikowska, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa  w bełchatowskim starostwie. - W tym roku zebraliśmy około 29 ton makulatury, dzięki czemu od wycięcia uratowaliśmy pół tysiąca drzew. Oprócz różnorodnych sadzonek, pierwsze dwa tysiące osób otrzymało torby ekologiczne wielokrotnego użytku.

W trakcie akcji mieszkańcy powiatu bełchatowskiego oddali makulaturę otrzymując w zamian sadzonki drzew i krzewów: thuji szmaragd, borówki amerykańskiej, sadzonek Goji, azalii japońskiej, sadzonek: sosny, dębu, świerku, modrzewia, brzozy, jarzębu, bzu. Zasady zbiórki pozostały niezmienione: do 5 kg makulatury mieszkańcy otrzymali 1 drzewko, powyżej 5 kg otrzymali 4 sadzonki – dwie z Nadleśnictwa Bełchatów, 2 ze Starostwa.Powiatowego w Bełchatowie

W dotychczasowych edycjach akcji zebrano łącznie prawie 130 ton makulatury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kliknij tutaj.

Krzysztof Borowski