Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

11 tysięcy sadzonek dla mieszkańców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Prawie 11 tysięcy sadzonek trafiło dzisiaj w ręce mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego, którzy postanowili po raz kolejny wziąć udział w sztandarowej akcji starostwa „Drzewko za makulaturę”.
głowne
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów i Spółką Eko-Region w Bełchatowie, zorganizowało po raz dwunasty akcję „Drzewko za makulaturę".

Nasze akcje ekologiczne mają na celu przede wszystkim pobudzenie świadomości mieszkańców, uświadamianie, że stan środowiska naturalnego jest naszą wspólną odpowiedzialnością- podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu i najbliższym otoczeniu to nasz obowiązek.

W trakcie akcji mieszkańcy powiatu bełchatowskiego oddawali makulaturę otrzymując w zamian sadzonki drzew i krzewów. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie - zakupiło za kwotę ponad 76 tys zł (4880 szt. drzewek) w tym m.in tuje szmaragd, hortensje na pniu, mahonie, laurowiśnie, grusze, czereśnie. Nadleśnictwo przekazało 5 700 szt. sadzonek drzew i krzewów, w tym m.in: jodłę, jarząb pospolity, bez koralowy, brzozę, sosnę, dąb, grab, świerk, lipę. Firma EKO-REGION przekazała m.in dwa duże kontenery na makulaturę, odebrała zebraną makulaturę i przekazała ją do recyklingu. Ponadto firma przekazała kwotę trzech tysięcy złotych na zakup sadzonek.
Zasady akcji były proste, osoba, która przyniosła pod budynek starostwa gdzie zorganizowano akcję, makulaturę o wadze 10 kg otrzymywała dwie sadzonki, powyżej 100 kg makulatury -dodatkowa sadzonka premium. Jednorazowo jeden mieszkaniec powiatu mógł otrzymać 20 różnorodnych sadzonek i 1 sadzonkę premium. W obsłudze akcji uczestniczyło ponad 40 pracowników z kilku wydziałów starostwa, pracownicy spółki Eko Region i nadleśnictwa.


M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji
← powrót