Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Aktualności

IMG_0275 (Copy)
Skaczące żabki, wiosenny tor przeszkód, wezwanie pomocy wraz z reanimacją oraz kompletowanie apteczki pierwszej pomocy to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi zmierzyli się uczniowie klas I – III ze szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego w Powiatowych Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbyły się dzisiaj, 20 marca, w SP nr 12 w Bełchatowie. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
glowne2
Jakie zachowania młodych ludzi są demoralizacją w świetle prawa ? Jakie konsekwencje mogą spotkać nieletnich za naganne zachowanie? Dlaczego nie warto palić? Na te pytania odpowiadał dziś st.insp. Dariusz Opałka z Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki Straży Miejskiej w Bełchatowie, który spotkał się z uczniami z ponad dziesięciu klas w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.
IMG_9955 (Copy)
W piątek, 17 marca, w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Biochemiczne potyczki” pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
szkola gl
Dyrekcje powiatowych szkół, z których uczniami związane są sprawy przemocy rówieśniczej, komentowane ostatnio głośno w przestrzeni medialnej, wydały specjalne oświadczenia. Z ich treścią zapoznano rodziców podczas spotkań w dniu 16 marca br.
1 glowne
- Młodzi ludzie pewnych rzeczy jeszcze nie rozumieją, ale to jest przede wszystkim rola dorosłych, by rozmawiać ze swoimi dziećmi, tłumaczyć im co jest naganne i pomagać to zrozumieć. Skąd się mają o tym dowiedzieć, jeśli nie od państwa? – zwrócił się do rodziców komisarz Grzegorz Mikołajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, podczas spotkania w jednej ze szkół średnich, prowadzonych przez bełchatowskie starostwo. Wczoraj (16 marca) policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów w ZSP nr 1 i II LO. W przyszłym tygodniu planowane są spotkania w I LO, ZSP nr 2 i w ZSP w Zelowie.
IMG_9849 (Copy)
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla pasażerów korzystających z usług PKS Bełchatów – do bazy spółki należącej do Powiatu Bełchatowskiego dostarczono sześć fabrycznie nowych i niskoemisyjnych autobusów z napędem 6d, które niebawem wyjadą w trasy przewozów pracowniczych, będą obsługiwać wycieczki oraz stałe trasy z Bełchatowa do Piotrkowa, Zelowa i Radomska. W środę, 15 marca nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdów podczas briefingu prasowego z udziałem Zarządu Powiatu, Przewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie i władz spółki PKS.
e-commerce-g63730aa44_1920
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Bełchatowie podsumował działalność biura w 2022 roku. Z przedstawionej informacji możemy dowiedzieć się, z jakimi problemami najczęściej zgłaszali się konsumenci, a także, jakie największe zagrożenia niosą ze sobą zakupy w internecie.
IMG_9747 (Copy)
Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Bełchatowie podczas dzisiejszego posiedzenia podsumowała działalność w 2022 roku oraz pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zadań i przeznaczenia środków PFRON przyznanych na realizację zadań w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2023 roku. W imieniu Starosty Bełchatowskiego, w posiedzeniu PSR ds. ON wzięła udział Sekretarz Powiatu Katarzyna Kleska.
glowne starostwo
Od kilkunastu po kilkadziesiąt przedsięwzięć w danym obszarze zostanie zorganizowanych w tym roku przez organizacje pozarządowe, których propozycje wygrały konkurs ofert na realizację zadań publicznych w roku 2023. Wspomnianymi obszarami są kultura fizyczna, upowszechnianie tradycji narodowych, kultura, ochrona i promocja zdrowia. Najciekawsze inicjatywy otrzymają dotacje z budżetu powiatu.
IMG_9729 (Copy)
Szczególną znajomością tematyki związanej z prawem, prawami człowieka oraz z Unią Europejską musieli wykazać się uczestnicy X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.