• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

konkurs elektryczny-7128-21
XII edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy Elektrycznej “Bezpieczna Elektryczność”, pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Jacka Zatorskiego, już za nami! Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział Piotrkowski, Koło nr 29 przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie.
Projekt bez nazwy
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 10 czerwca 2024 roku skierowany do konsumentów wody z wodociągu Orico Food Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny w Osinie. Woda nieprzydatna do spożycia.
IMG_6686
Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski, Wicestarosta Jolanta Pawlikowska, Członek Zarządu Marek Jasiński i pracownicy bełchatowskiego starostwa spotkali się z przedstawicielami stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich, by omówić zasady współpracy samorządu powiatowego z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i zachęcić do zgłaszania uwag, wniosków oraz pomysłów na zadania, które posłużą lokalnym społecznościom. Podczas spotkania przedstawiciele stowarzyszeń usłyszeli ponadto szereg cennych dla ich działalności informacji.
AdobeStock_594960760-1024x683
Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut ADN zapraszają przedsiębiorców do udziału w projekcie Akademia GOZ, który jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Dzięki projektowi obejmującemu szkolenia oraz doradztwo, przedsiębiorcy mogą przygotować się do nadchodzących zmian związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym (GOZ) i gospodarką niskoemisyjną, które nie tylko są odpowiedzią na wymogi stawiane przez Unię Europejską, ale przede wszystkim stanowią sposób na zrównoważony rozwój i dobry wizerunek firm.

06-06-2024

Uwaga! Będą burze

thunderstorm-1768742_1280
IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu bełchatowskiego o prognozowanych burzach , którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie może uderzyć grad. Ostrzeżenie obowiązuje od 6 czerwca od godz. 20 dnia do 7 czerwca do godz. 9.
home-5574909_1280
Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 3 mln 372 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus do projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie „Daj sobie szansę”. To potężne wsparcie dla rodzin zastępczych, dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych i ofiar przemocy domowej z naszego regionu na najbliższe trzy lata. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie m.in. rozszerzenie oferty psychoterapeutycznej, organizacja obozów profilaktycznych, wyrównywanie braków w nauce i realizacja różnego rodzaju kursów.
Grafika2
Zastrzeż PESEL to funkcja korzystna dla wszystkich obywateli, umożliwia blokadę, z poziomu aplikacji lub serwisu internetowego, konkretnego numeru PESEL, tak by jego posiadacz nie padł ofiarą przestępców. Jeśli ktoś zastrzeże swój PESEL, oszust nie będzie miał możliwości wzięcia na tę osobę kredytu czy sprzętów na raty. Usługa pomoże więc przeciwdziałać rozpowszechnionemu obecnie procederowi.
441953049_845205370974468_8314172477580890245_n
Uwaga! IMGW ostrzega przed burzami, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru lokalnie do 90 km/h. Miejscami może spaść grad.
Ostrzeżenie dla powiatu bełchatowskiego obowiązuje od dzisiaj, 29 maja od godz. 12 do godz. 22.
1 (17)
Pracownicy samorządowi z naszego regionu spotkali się dzisiaj na uroczystej gali w auli ZSP nr 1 Bełchatowie z okazji powiatowych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, który Sejm RP ustanowił na dzień 27 maja dla upamiętnienia pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku. Podczas uroczystości była okazja do podziękowań i życzeń, a Wojewoda Łódzki Dorota Ryl, Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Bełchatowie wręczyli odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Starostwa Powiatowego w Bełchatowie i podległych jednostek.
sesja 24 maja-5662-22
W piątek, 24 maja odbyła się III Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni zapoznali się m.in. z oceną stanu bezpieczeństwa sanitarnego w Bełchatowie, którą przedstawiła PPIS w Bełchatowie Katarzyna Marczak oraz z „Raportem o stanie Powiatu Bełchatowskiego za 2023 rok”, o przedstawieniu którego poinformował Starosta Jacek Zatorski. Raport będzie teraz podany debacie publicznej.
Pod tym linkiem możesz zapoznać się z raportem i pobrać zgłoszenie do debaty: https://tiny.pl/df4ps