Piątek 29 marca 2024

Aktualności

Rozegrany w weekend (23-26.11). III Turniej Curlingowy o Puchar Starosty Bełchatowskiego zgromadził na starcie największą w dziesięcioletniej historii polskiego curlingu liczbę drużyn i zawodników. Zawody odbyły się na powiatowym lodowisku Powiatowego Centrum Sportu.
Rodzinny Ogród Działkowy „Zdrowie” w Zelowie wykonał modernizację ujęcia wodnego korzystając z pomocy finansowej samorządu Powiatu Bełchatowskiego. Dotacja wyniosła 9 000 zł (co stanowi odpowiednio do 60% wartości zadania).  Działkowcy kupili hydrofor o pojemności 5000 litrów, wymienili pompę głębinową o wydajności 365 l/min. oraz zamontowali urządzenia sterownicze.
W porządku obrad XXV Sesji Rady Powiatu w Bełchatowie radni rozpatrzą m.in. przyznanie dla Gminy Gorzkowice z powiatu piotrkowskiego pomocy finansowej na odbudowanie dachu szkoły podstawowej zniszczonego na skutek pożaru, zapoznają się z informacją na temat działalności Spółki "EKO-REGION", w której samorząd powiatu ma  16,78 % udziałów, zajmą się Programem współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.
Gala podsumowujaca konkursy ekologiczne organizowane przez wydział ochrony środowiska w starostwie odbyła się w poniedziałek (19.11.) w MCK w Bełchatowie. Trud uczestników konkursów przełożył się na wymierne wartości i liczby, np. tony zebranych śmieci czy tony makulatury.
Około 450 osób bawiło się w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie podczas spotkania integracyjnego rodziców uczniów i absolwentów szkoły, przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu oraz lokalnych przedsiębiorców (16.11.). Była to już jedenasta odsłona tej inicjatywy.
Szymon Pabich z  II LO w Bełchatowie prawo jazdy ma prawie w kieszeni. Wygrał konkurs wiedzowy z zakresu przepisów o ruchu drogowym, kurs w ośrodku szkolenia i nawigację samochodową dostał jako nagrody. Gratulujemy!
W dniach 14 - 15 listopada br. odbył się Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci 2012. Do przeglądu zgłosiło się blisko 30 placówek oświatowo - wychowawczych z terenu powiatu belchatowskiego. Jedna placówka nie wzięła udziału w Festiwalu. Uroczyste  podsumowanie imprezy z wręczeniem  nagród  odbędzie się 19 listopada  br. w sali kinowej MCK w Bełchatowie. Podczas uroczystości zaprezentują się laureaci, którzy otrzymali I wyróżnienia w każdej kategorii.
16-11-2012

Fotograficzna uczta

Członkowie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego zapraszają na wystawę swoich prac, której otwarcie odbędzie się 16 listopada br. o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Krótko mówiąc, będzie to pokaz tego, czym aktualnie zajmują się fotograficy: krajobrazy, fotografia makro, portrety, architektura. Wystawa będzie czynna do 5 grudnia.
Kilkudziesięciu rowerzystów, którzy w czwartek (15.11.) podążali ścieżką rowerową przy ul. Czaplinieckiej zostało zatrzymanych przez policję. Powodem nie było jednak łamanie przepisów. Cykliści otrzymywali w prezencie kamizelki odblaskowe. Kamizelki kupiło Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Starostowie Szczepan Chrzęst i Marek Jasiński  wręczali je i pomagali zakładać.
Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości zgromadziła w kościele i na placu przed świątynią przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie tłum mieszkańców. Wzięło w niej udział blisko 40 pocztów sztandarowych ze szkół, instytucji państwowych, organizacji politycznych, społecznych i zakładów pracy.