• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Aktualności

„A cóż piękniejszego niż niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne?” - pisał Mikołaj Kopernik. Co takiego miał na myśli wielki astronom przekonali się uczestnicy wycieczki do Torunia, której zasadniczym celem było utrwalenie i uporządkowanie wiedzy o Kosmosie. Już po raz piąty, czyli mamy mały jubileusz, 21 października 2011 r. uczniowie klas: II A, II B i II G uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do toruńskiego planetarium.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przekazało 100 000 zł tytułem dotacji dla Gminy Drużbice na realizację zadania pn. „Dobór i montaż agregatów prądotwórczych zasilania awaryjnego ujęć wody w miejscowościach Suchcice i Wadlew”. Na potrzeby ujęć wody w m. Suchcice i Wadlew zakupiono i zamontowano agregaty prądotwórcze zasilania awaryjnego oraz przełączniki zasilania w rozdzielni głównej (po jednym na każdym z ujęć wody).
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przekazało 100 000 zł tytułem dotacji dla Gminy Zelów na realizację zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabostów”. Efektem ekologicznym realizacji zadania będzie poprawa jakości wody przeznaczonej do picia, co będzie miało bezpośredni wpływ na zdrowie i życie mieszkańców zwodociągowanych wsi.
Gmina Kluki otrzymała wsparcie finansowe z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na realizację zadań polegających na stworzeniu nowych i zagospodarowaniu już istniejących terenów zieleni wraz z zakupem osprzętu. Oprócz Gminy Kluki, środki na podobny cel uzyskały: 1.Miasto Bełchatów (zadanie pn. „Środowiskowy EKO-RAJ”), 2.Parafia Ewangelicko – Reformowana w Bełchatowie (zadanie pn. „Rewitalizacja terenu zieleni wokół budynków Parafii Ewangelicko – Reformowanej”).
Powiat zyska nowego partnera. Lista Zasłużonych dla Powiatu wydłużyła się. Gmina Kleszczów zadba zimą o kilka dróg powiatowych. Te ustalenia i wiele innych są efektem obrad październikowej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie.
Projekt "Własna Firma - Szansa na Sukces IV" ma swoją trzecią edycję. Realizatorzy projektu: Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie zapraszają do udziału w tym przedsięwzięciu.
Tegoroczne podsumowanie konkursu "Moja gmina, miejscowość jest czysta" miało uroczysty charakter. Odbyło się w auli ZSP nr 3 w Bełchatowie z udziałem laureatów i gości. Organizatorem konkursu, jak też uroczystości finałowej, był Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. W trakcie trwania akcji zebrano 2 662 szt. 120 litrowych worków odpadów, co w przeliczeniu daje 21,34 Mg odpadów przekazanych na wysypisko.
W dniu 25 października 2011 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbyło się finałowe rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY” organizowanego przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Od 01 listopada br. rozpoczyna się projekt pn.: „E-gmina Szczerców – kurs komputerowy”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i potrwa do 02 kwietnia 2012 r. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Szczerców.
PGE GiEK SA dołączyła do prestiżowego grona firm, które współpracują z Uniwersytetem Łódzkim. Przyznanie firmie tytułu Partnera Innowacyjnej Edukacji to inicjatywa w ramach programu „Uniwersytet Łódzki dla pracodawców”. Uroczystość wręczenia tytułów Partnerów Innowacyjnej Edukacji miała miejsce na Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego w dniu 17 października 2011r. i była częścią uroczystego posiedzenia Senatu UŁ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.