Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Aktualności

5dbaaa485eff7_o_large
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podjęła rozmowy z Prezydent Miasta Bełchatowa dotyczące przebudowy ulicy Cegielnianej w Bełchatowie. Na ten rok zabezpieczono w budżecie Powiatu kwotę 50.000 zł na aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej. W kolejnych latach planowana jest realizacja zadania.
IMG_7443 (Copy)
Agregat prądotwórczy zakupiony z budżetu Powiatu Bełchatowskiego, artykuły spożywcze, które mogą być długo przechowywane, pampersy dla dzieci, kosmetyki oraz środki higieniczne dla kobiet wyjechały w specjalnym transporcie, który zapewnił bełchatowski Sztab Ratownictwa do Magierowa w Ukrainie. Nad przekazaniem sprzętu i załadunkiem darów czuwali Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
ggg
Od dziś można zgłaszać kandydatów do komisji konkursowych, które będą oceniać oferty organizacji pozarządowych, realizujących zadania publiczne w roku 2023. Zgłoszenie kandydatury danej osoby odbywa się poprzez wypełnienie specjalnego formularza, który do 15 lutego (do godz.15.30) należy złożyć w bełchatowskim starostwie.
IMG_7379 (Copy)
We wtorek, 7 lutego, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr przekazała nowe zestawy komputerowe warte blisko 30 tysięcy złotych dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Cyfrowy Powiat”.
IMG_7364 (Copy)
Doskonałej, bo na poziomie znacznie wyższym, niż na rozszerzonej maturze, znajomości języka angielskiego pogratulowała uczestnikom VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Listening To You” Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, która wydarzenie objęła honorowym patronatem.
IMG_7286 (Copy)
W poniedziałek, 6 lutego, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie odbyło się pierwsze, w rozpoczynającej się czteroletniej kadencji, posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bełchatowie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wręczyła powołania do składu PRRP, wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.
woda
Dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z wodociągu w Parzniewicach. Bełchatowski Sanepid po zbadaniu próbek w sieciach: Łękawa 9, Rząsawa „Wawrzek”, Zdzieszulice Dolne, nie stwierdził zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Jak czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 2 lutego, woda jest już przydatna do spożycia.
budynek glowny gl
31 stycznia został uchwalony nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Zgodnie z jego postanowieniami zmieniły się godziny urzędowania Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Zmiana dotyczy wtorków. W ten dzień tygodnia urząd będzie czynny do godziny 17.00. Również kasa będzie otwarta do godz.17.00.
DecoPic_20230130_132041 (Copy)
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mapa bez tajemnic" pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
kran
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie wydał ostrzeżenie dla mieszkańców ponad trzydziestu miejscowości, którzy korzystają z wody z wodociągu Parzniewice. W pobranych próbkach stwierdzono przekroczenia ogólnej liczby mikroorganizmów. Wodę do spożycia, jak też do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością koniecznie trzeba przegotowywać.