Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 29 marca 2023

Aktualności

plecy gl
Mieszkańcy Łódzkiego w wieku 50 - 65 lat lub od 40 do 49 lat (jeśli u najbliższych krewnych rozpoznano nowotwór jelita grubego), mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy, że osoba jest w grupie wiekowej, która kwalifikuje się do wykonania przesiewowej kolonoskopii i zgłosi się do placówki realizującej program. Najbliższą dla mieszkańców naszego powiatu lecznicą, realizującą te badania w ramach programu NFZ, jest Szpital Powiatowy w Radomsku.
org gl
O sumę blisko 150 tysięcy złotych mogą „powalczyć” organizacja pozarządowe, które w bieżącym roku podejmą się realizacji działań na rzecz różnych grup mieszkańców powiatu. Konkurs ofert wystartował. Dokumenty należy wygenerować za pomocą platformy WITKAC lub wydrukowane z tego systemu w wersji papierowej złożyć w starostwie do 15 lutego. Obszarami, w których inicjatywy mogą zostać dotowane są sport, upowszechnianie tradycji narodowych, kultura i sztuka, promocja zdrowia i pomoc społeczna.
os glowne
Do pracy na stanowisku ds. gospodarki odpadami, ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, wibracjami i promieniowaniem w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w bełchatowskim starostwie poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym (m.in. ochrona środowiska, gospodarka odpadami, inżynieria środowiskowa, administracja), ze znajomością ustaw z zakresu prawa ochrony środowiska, odpadów i zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Termin składania aplikacji upływa 30 stycznia.
89e936ab1af480cb8fbeb534c0a342d0_XL
W związku z rozprzestrzenianiem się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie przypomina o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji, by zminimalizować ryzyko wystąpienia HPAI na terenie powiatu bełchatowskiego.
glowne
Od wtorku, 24 stycznia, w Bełchatowie  można wyrobić paszport. W poniedziałek, podczas briefingu prasowego, tę wspaniałą dla mieszkańców wiadomość przekazał Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będzie obsługiwał mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz.8.00-15.00, a we wtorki w godz.9.30-16.30.
paszport gl
Otwarcie terenowego punktu paszportowego w Bełchatowie zaplanowano we wtorek, 24 stycznia br. Dzień wcześniej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Łódzkiego i Starosty Bełchatowskiego. - Wyczekiwaliśmy na tę dobrą informację od kilku miesięcy, a szczególnie w ostatnich tygodniach, w których służby wojewódzkie przygotowywały infrastrukturę techniczną – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Wiem, że mieszkańcy także interesowali się terminem uruchomienia punktu, którego otwarcie w Bełchatowie będzie dla wszystkich dużym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.
glowne
Samorząd powiatu otrzyma 160 tysięcy złotych na wyposażenie kilku pracowni do nauki zawodów w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie. Od dwóch lat szkoła realizuje projekt „Pociąg do kariery”, współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Umowę na kolejne działania w projekcie, co wiąże się z przekazaniem dodatkowych środków przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, podpisali dziś w starostwie Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek WŁ oraz Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk w obecności wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Zelowa Eweliny Kałuży.
Modernizacja gospodarstw rolnych – wkrótce nabory w obszarach E (nawadnianie) i F (zielona energia)
Od 31 stycznia tego roku rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe. Nabory wniosków prowadzone będą w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020.
budynekpzd
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze - głównego księgowego. Osoby zainteresowane proszone są o składanie dokumentów aplikacyjnych w siedzibie PZD przy ul. Lipowej 67A w Bełchatowie do dnia 27.01.2023 r. do godziny 13:00. Więcej informacji TUTAJ:  https://cms-v2-files.idcom-web.pl/sites/188/wiadomosci/9698/files/ogloszenie_o_naborze.pdf
IMG_5635
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłosił terminy naboru wniosków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu finansowane ze środków Funduszu Pracy w 2023 roku.