• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 24 lutego 2024

budynek-glowny-gl-1673531411
W piątek, 22 grudnia, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Nieodpłatna Pomoc Prawna, Terenowy Punkt Paszportowy i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności będą czynne krócej – do godziny 14. Kasa starostwa będzie czynna do godz. 13.30. Do godz. 14 czynne będą również punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Za utrudnienia przepraszamy.
IMG_4165
Dobiega końca wyjątkowy projekt skierowany do rodzin zastępczych z powiatu bełchatowskiego, podczas realizacji którego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie objęło różnymi formami wsparcia 159 dzieci i 187 rodziców zastępczych (łącznie 346 osób). Przez okres 56 miesięcy dzieci i rodzice zastępczy mogli skorzystać m.in. z psychoterapii, korepetycji, hipoterapii, różnych kursów, grup wsparcia, wycieczek i treningów społecznych. Dzisiaj odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt „W rodzinie jest moc” z poczęstunkiem, występem iluzjonisty i animacjami dla dzieci.
IMG_3917
O przebiegu „Akcji Zima 2023/2024”, stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu bełchatowskiego oraz o stanie bezpieczeństwa budowlanego w aspekcie zagrożenia katastrofą budowlaną dyskutowali dzisiaj członkowie Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego w Bełchatowie, któremu przewodniczy Starosta Dorota Pędziwiatr.
Łękawa piec-3416-1
Aby zabezpieczyć ogrzewanie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Łękawie, Zarząd Powiatu w Bełchatowie zdecydował o wymianie źródła ciepła C.O.
Inwestycja, której koszt wyniósł 132.840 zł objęła m.in. demontaż i utylizację starego pieca, zakup, dostawę i montaż wraz z podłączeniem fabrycznie nowego pieca na pellet z podajnikiem o mocy 150kW oraz uruchomienie go.
Zięba OSP granty-4752-18
Przedstawiciele pięciu jednostek OSP z terenu powiatu bełchatowskiego (Zawadów, Ludwików, Drużbice, Zelów i Postękalice) odebrali dzisiaj w bełchatowskim starostwie z rąk Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Zbigniewa Ziemby symboliczne czeki i podpisali umowy na dofinansowanie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z budżetu województwa. Wcześniej czek odebrała również MDP OSP w Drużbicach. Gospodarzem spotkania był Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

Dąbrowa Rusiecka-4530-58
W ciepłej i świątecznej atmosferze odbyło się dzisiaj spotkanie wigilijne w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej.
Wicestarosta Jacek Bakalarczyk podziękował opiekunom i terapeutom ze Stowarzyszenia „Kuźnia Życzliwości” za współpracę z Powiatem Bełchatowskim w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz pogratulował podopiecznym wyjątkowego zaangażowania i pięknych efektów w działalności artystycznej. Życzył też wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
IMG_3267
Basen przy Czaplinieckiej 96 już czynny. Po blisko czterech miesiącach robót związanych z kompleksowym remontem wentylacji, natrysków i sanitariatów, kryta pływalnia Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie otworzyła swoje podwoje, jest cieplutko i dzisiaj można się pluskać nawet do północy.
20231208_091403
Powiat Bełchatowski otrzymał ponad 673,6 tysiąca złotych dopłaty do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, które będą realizowane przez powiatową spółkę PKS w Bełchatowie w 2024 roku. Dzisiaj Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Członek Zarządu Marek Jasiński podpisali w tej sprawie umowę z Wojewodą Łódzkim.
winda dps bełchatów-3385-6
W Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie i w DPS w Zabłotach działają już nowe windy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Wartość inwestycji polegającej na dostawie, wymianie i instalacji wind wraz z modernizacją istniejących szybów windowych, którą w połowie dofinansował PFRON, wyniosła ponad 430 tys. zł.
Mikołajki-2213-2
Dzieci uwielbiają mikołajki i prezenty. By na buziach wszystkich dzieci zagościł dzisiaj uśmiech, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wybrała się z mikołajkowymi prezentami do podopiecznych Domu Dziecka i Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego w Bełchatowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie.
Mikołaj zawitał też do bełchatowskiego starostwa i umilił pracownikom czas słodkim poczęstunkiem.