Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Aktualności

Ósmoklasistom przypominamy, że tylko do 21 maja, do godz. 12, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie prowadzi nabór 📝 na stanowisko inspektora nadzoru budowlanego oraz referenta ds. inspekcyjno-kontrolnych. Szczegółowe informacje dostępne w załącznikach.
W okresie wakacyjnym KRUS organizuje bezpłatne, 21-dniowe turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieci z województwa łódzkiego mogą wyjechać do Centrów Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie, Jedlcu i Świnoujściu. Termin zgłoszeń mija 29 maja. Szczegółowe informacje dostępne na plakacie poniżej.
sesja 13 majha-5529
Podczas dzisiejszej, II sesji Rady Powiatu w Bełchatowie, radni przyjęli uchwały ustalające składy osobowe stałych komisji: Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska, Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego, Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
10 lat Nitki-0267-40
Kolorowo i wesoło było na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym z okazji 10. urodzin Fundacji Rozwoju „Nitka”, na którym byliśmy z promocyjnym stoiskiem Powiatu pełnym atrakcji zarówno dla małych, jak i dorosłych mieszkańców.
1 (5)
Dzisiaj wielki dzień strażaków – na placu Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie świętowali zarówno zawodowi funkcjonariusze, jak i druhowie ochotnicy. W sobotę, 11 maja, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, podczas których wręczono odznaki i medale „Zasłużony dla Pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.


Komisje stałe VII kadencji Rady Powiatu w Bełchatowie:

Komisja Rewizyjna
Sławomir Malinowski (przewodniczący)
Radosław Herudziński
Krzysztof Jewgiejuk (wiceprzewodniczący)
Wiesław Moszyński
Waldemar Wyczachowski
 
Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego
Włodzimierz Kula (przewodniczący)
Marek Chrzanowski
Joanna Guc
Radosław Herudziński
Anna Kamieniak 
Ireneusz Kępa
Sławomir Malinowski
 
Komisja Infrastruktury i Porządku Publicznego
Wiesław Moszyński (przewodniczący)
Łukasz Bartosik
Marek Jasiński
Maciej Karbowniczak (wiceprzewodniczący)
Sławomir Malinowski
Łukasz Pietras
Jacek Zatorski
 
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
Joanna Guc (przewodnicząca)
Jarosław Cieślak (wiceprzewodniczący)
Agnieszka First
Marek Jasiński
Ireneusz Kępa
Włodzimierz Kula
Dorota Pędziwiatr
 
Komisja Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska
Bogdan Stolarczyk (przewodniczący)
Jacek Bakalarczyk (wiceprzewodniczący)
Łukasz Bartosik
Jarosław Janaszewski
Jolanta Pawlikowska
Jacek Zatorski
 
Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej
Karolina Pawełoszek (przewodnicząca)
Jarosław Janaszewski
Anna Kamieniak
Jolanta Pawlikowska
Waldemar Wyczachowski (wiceprzewodniczący)
 
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Krzysztof Jewgiejuk (przewodniczący)
Jarosław Cieślak (wiceprzewodniczący)
Wiesław Moszyński
trenuj z wojskiem V
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”. W poprzednich czterech edycjach oraz jednej edycji specjalnej projektu, w szkoleniach wzięło już udział łącznie ponad 23 tysiące Polaków. 
Zdrowe Łódzkie na plus-01
Powiat Bełchatowski 30.04.2024 podpisał umowę z Województwem Łódzkim o pomocy finansowej na kwotę 40.000 zł na realizacje zadania pn.:"Zdrowe Łódzkie na plus". 
przedluzony-termin BR 2024 15.05.2024
Informujemy, iż termin naboru zgłoszeń do IX Edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” zostaje wydłużony do dnia 15 maja 2024 r.