• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

dziecko rehabilitacja
Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieciom z województwa łódzkiego proponujemy wyjazd na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS:
w Szklarskiej Porębie – w terminie od 2 lipca do 22 lipca 2024 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego),
w Jedlcu – w terminie od 29 lipca do 18 sierpnia 2024 r. (dzieci z chorobami układu ruchu i wad postawy).
w Świnoujściu – w terminie od 11 sierpnia do 31 sierpnia 2024 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego).
W poniedziałek, 13 maja, odbędzie się II sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W programie obrad, które rozpoczną się o godz. 9 zaplanowano podjęcie uchwał w sprawie powołania stałych komisji Rady: Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska, Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego, Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
Matury 2024-3371-55
W szkołach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski rozpoczął się dzisiaj egzaminacyjny maraton.
pierwsza sesja maj-4343-18
We wtorek, 7 maja 2024 roku odbyła się pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Bełchatowie VII kadencji. Podczas posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowania, a następnie dokonali wyboru prezydium Rady: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących oraz władzę wykonawczą: Starostę Bełchatowskiego, Wicestarostę i członków Zarządu Powiatu.
3 maja obchody-2170-34
Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Bełchatowie odbyły się tradycyjnie na terenie parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary, znajdującej się na osiedlu Dolnośląskim, gdzie umieszczona jest tablica upamiętniająca to wydarzenie.
IMG_2298
Powiat Bełchatowski z informuje o pozyskaniu kolejnych środków finansowych w wysokości 3 500 000 złotych na modernizację oraz remonty dróg, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz bezpieczeństwa na drogach.
kgw 1
KGW Dobrzelów zorganizowało fascynujący pokaz mody, w którym uczestniczki konkursu zaprezentowały swoje wyjątkowe stroje inspirowane lokalnym folklorem oraz dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego. Stroje zawierały tradycyjny element kulturowy, taki jak rękodzieło, haft czy wycinanki, które zostały umiejętnie połączone z nowoczesnymi trendami modowymi.
Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
438293749_991189792729223_6614169798739143509_n
Podczas Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy czekały na uczestników różnorodne wyzwania, od testów wiedzy po praktyczne ćwiczenia. Młodzież świetnie poradziła sobie z zadaniami, udowadniając swoje umiejętności w zakresie ratowania życia i udzielania pomocy. Pokazali nie tylko, że potrafią udzielać pierwszej pomocy, ale także szybko i mądrze reagować w trudnych sytuacjach.
Od złożenia uroczystego ślubowania rozpoczną VII kadencję 2024 - 2029 radni nowo wybranej Rady Powiatu w Bełchatowie podczas pierwszej sesji zwołanej postanowieniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim na 7 maja.
młotek
Starosta Bełchatowski ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Skarbu Państwa. Przedmiotem przetargu jest nieruchomość położona
w obrębie 20 miasta Bełchatów, działka nr 62 o pow. 0,3268 ha.