Piątek 19 kwietnia 2024

Apel do krwiodawców - już 23 lipca akcja w Kleszczowie!

"Prosimy Was krwiodawców o pomoc!!! Dla Was to chwila z życia, dla potrzebujących w szpitalach - obietnica przeżycia. Zjednoczmy siły i dajmy szanse na życie i zdrowie ludziom potrzebującym tego z najcenniejszych leków, jakim jest krew przez Was oddana" - czytamy w apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Aktywni krwiodawcy, którzy 23 lipca będą obecnie na terenie gminy Kleszczów mają okazję odpowiedzieć na tę prośbę, zgłaszając się do kompleksu SOLPARK.
głowne krew
 Tu odbędzie się kolejna w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa, której współorganizatorem jest Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie. Akcja rozpocznie się o godz.9:00 i będzie trwała do godz.13:00. Rejestracja dawców prowadzona będzie do godz. 12:00. "Prosimy o liczne przybycie i odpowiednie przygotowanie swoich organizmów do donacji" - zachęca zarząd Gminnego Klubu HDK PCK w Kleszczowie. Osoby, które są zdecydowane przyjść na tę akcję mogą to wcześniej potwierdzić dzwoniąc na numer 574-049-170. W przypadku spodziewanej dużej frekwencji ekipa RCKiK przyjeżdżająca do przeprowadzenia akcji w Kleszczowie zostanie odpowiednio powiększona.

Źródło: UG Kleszczów. J. Strachocki