Wtorek 19 marca 2024

AutoMotoFach - kto poradził sobie najlepiej?

Po finale pierwszej edycji konkursu "AutoMotoFach", który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, nie mamy wątpliwości, że ZSP nr 1 w Bełchatowie wraz z CKZ w Bełchatowie i Społeczną Akademią Nauk w Bełchatowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim, kształcą świetnych mechaników samochodowych.
IMG_0658 (Copy)
Pierwszy etap konkursu – test z wiedzy o mechanice samochodowej – odbył się 16 marca. Dzisiaj natomiast, po przeszkoleniu z używania specjalistycznych narzędzi, uczniowie z 6 dwuosobowych drużyn sprawdzili swoje umiejętności w wyznaczonym zadaniu praktycznym.

- Uczestnicy wykonali dwa zadania -pierwsze polegało na wykonaniu diagnostyki układu hamulcowego oraz wykonania kosztorysu związanego z tą usługą, a drugie na wymianie i wyważeniu opon powiedział Bartłomiej Wrzeszczyński, nauczyciel zawodu w ZSP nr 1 i Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie.

Najwięcej punktów w części teoretycznej i praktycznej zdobyli:
I miejsce - Szymon Kaczmarek i Mikołaj Rechenek (ZSP nr 1)
II miejsce - Kamil Szczepanowski i Tomasz Kleska (OHP Piotrków Tryb.)
III miejce - Paweł Miętkiewicz i Szymon Kotecki (ZSP nr 1)

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. zestawy narzędzi. Starosta Dorota Pędziwiatr podziękowała wszystkim za udział w konkursie i gratulowała nie tylko laureatom: - Udział w tym konkursie to dla Was dodatkowe doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości powiedziała.