Sobota 20 kwietnia 2024

Barbórka 2022 - tak świętowali górnicy w Bełchatowie

W piątek, 2 grudnia, bełchatowscy górnicy świętowali Barbórkę 2022. W kościele na os. Binków odprawiono mszę świętą w intencji górników i ich rodzin, a w hali sportowo – widowiskowej odbyła się uroczysta Centralna Akademia. Powiat Bełchatowski podczas obchodów Dnia Górnika reprezentowali Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i naczelnik Wydziału Skarbu Paweł Lesiak.
IMG_0557 (Copy)
Obchody Dnia Górnika rozpoczęły się tradycyjną pobudką odegraną na pl. Narutowicza przez orkiestrę dętą KWB Bełchatów. W intencji górników i ich rodzin wierni modlili się podczas mszy świętej odprawionej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Mszę koncelebrował abp Grzegorz Ryś. Górnicy dziękowali m.in. za sprowadzenie z Rzymu relikwii (I stopnia) ich patronki i opiekunki - św. Barbary.

Uroczysta Centralna Akademia odbyła się w hali widowiskowo – sportowej w Bełchatowie. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia dla ponad 60 pracowników KWB Bełchatów. Organizator obchodów – PGE GiEK S.A. zwrócił się do biorących udział w uroczystościach by zamiast kwiatów wręczanych przy okazji składania gratulacji, przekazali datek na Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bełchatowie.