• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Bezpieczne Wakacje: Relacja z pikniku w Powiatowym Centrum Sportu

Dzień Ratownika Wodnego, przypadający na 29 czerwca, był doskonałą okazją do przypomnienia fundamentalnych zasad wakacyjnego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Z tej okazji, w piątek 28 czerwca, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zorganizowało piknik promujący bezpieczny wypoczynek podczas wakacji.
menadżer roku-9216-1
Na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie zaprezentowali się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, ratownicy wodni ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania oraz bełchatowski Sanepid. Odbyły się pokazy, szkolenia i prelekcje, a także rozdawane były ulotki promujące zasady bezpiecznego wypoczynku. Uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt i pojazdy używane na co dzień przez służby, wziąć udział w szkoleniu dla dzieci z ratownictwa medycznego oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Na bieżni stadionu promowano umiejętności sportowe i dbałość o kondycję fizyczną. Przygotowano sportowy tor przeszkód Krasnal Kross. Każdy uczestnik, który ukończył bieg na czas, otrzymał dyplom oraz voucher na zimne napoje lub lody do wykorzystania na miejscu.
Piknik był skierowany do dzieci i młodzieży wypoczywającej na terenie powiatu w formie półkolonii, warsztatów czy obozów, a także do osób indywidualnych oraz klientów korzystających z usług PCS.