• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 24 lutego 2024

Bezpłatna pomoc prawna i poradnictwo także w 2024 roku

Mamy dobra wiadomość – w przyszłym roku mieszkańcy naszego powiatu także będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Uchwała Zarządu Powiatu w tej sprawie dostępna w załączniku.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie przyjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia w 2024 r. punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego przez organizację pozarządową. Po rozpatrzeniu ofert, zarówno punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Zelowie i Kleszczowie, jak i punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Szczercowie i w Ruścu oraz – dodatkowo od 2024 r. – także w Klukach, zdecydowano się powierzyć Stowarzyszeniu „Sursum Corda”.

2024 rok:

Na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukację prawną Powiat Bełchatowski przeznaczył na przyszły rok prawie 136,5 tys. zł z dotacji z Budżetu Państwa.

Uchwała Nr 517.23 z dnia 29.11.2023 r. (pdf) 0.48mb (Pobrań: 34)